PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Nyní se vrhněme téměř k tomu nejpodstatnějšímu a to k výkonnostnímu testu zařízení. Test jsem u obou zařízení prováděl ve dvou testovacích benchmarcích. Konkrétně jsem využil populárního bechmarku AnTuTu pro Android zařízení a to v aktuální verzi 4.1.1. 

Druhým použitým nástrojem se stal 3D Mark Android Edition s testem nazvaným Ice Storm ve verzi 1.2. od společnosti Futuremark.

Druhý nástroj posuzuje zejména grafickou stránku zařízení, zatímco prvním testem jsem chtěl zjistit obecný výkon zařízení jako celku. A nyní k samotným výsledkům. Nechci Vám zkazit překvapení, a proto v této kapitole odhalím pouze číselné hodnoty s několika poznámkami, nikoliv jak si vedlo zařízení oproti konkurenci. Porovnání a zhodnocení zjistíte až u testu kolegy od Prestigio.

Test prováděný pomocí nástroje AnTuTu Benchmark dopadl poměrně neslavně a to díky dosaženým 11 702 bodům. Zařízení se díky tomuto výsledku řadí do výkonnostní skupiny výrazně pod HTC One X. Nutno dodat, že chytrý telefon je vybaven čipovou sadou NVIDIA Tegra 3. Jak obstál v jednotlivých kategoriích, si můžete prohlédnout na obrázku.

Všechno ještě není ztraceno, protože tablet stále může zazářit na poli grafického výkonu. Ten jsem prověřoval dvěma nástroji v rámci  3D Mark Android Edition. V prvním testu obstálo zařízení se vztyčenou hlavou.

V prvním testu Ice Storm Extreme, který je určen k testování a porovnávání vysoce výkonných mobilních zařízení dosáhl tablet skóre 2510 bodů. V tomto testu je grafika renderována v rozlišení 1080p. Textury mají také vysoké rozlišení a komplexnější post-processing efekty. Výkon procesorových jader potom zjišťuje fyzikální část testu. Jednotlivé výsledky můžete vidět na následujícím screenshotu.

V prostředí testu Ice Storm Unlimited, který porovnává jak Androidí mobilní zařízení, tak chytrá zařízení s iOS a Windows RT, si nevedlo zařízení také zas tak zle. V tomto testu dosáhl tablet hranice 3474 bodů. S tímto skóre může tablet konkurovat dokonce Lenovo IdeaPad Yoga 11.

Výsledky jsou jasné, zbývá jen shrnout, jak na mě tablet působí a co vlastně nabídne. Přesto, že potěší hlavně zevnějšek zařízení, nejedná se o žádné ořezávátko a hrdě poslouží na hraní her i pouštění videa. Věřím tomu, že bohatá výbava, zahrnující elegantní pouzdro a stylus, společně s 16 GB vnitřní pamětí uživatelům vynahradí nebo alespoň trochu vykompenzuje drobné výkonnostní nedostatky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning