PCTuning Článek

Sencor vs. Prestigio – test čtyřjádrových tabletů do 6 000 Kč

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
30. 12. 2013 02:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co očekávat?  2. Sencor Element 9.7Q201 – představení 3. Sencor – vnitřní hardware 4. Sencor – operační systém a aplikace 5. Sencor – výsledky testů
6. Prestigio Multipad PMP5297C – představení 7. Prestigio – co najdeme uvnitř 8. Prestigio – softwarová stránka 9. Prestigio – výsledky testů 10. Shrnutí a verdikt

Pokud jste fanoušky operačního systému Android a plánujete nákup 10" tabletu, určitě neminete levné modely od Sencoru a Prestigia. I když na ně mnozí koukají skrz prsty, papírové hodnoty mluví za vše – a poměr cena / výkon je u nich nepřekonatelný. Podrobně jsme proto otestovali dvojici 10" modelů z nejprodávanější kategorie.

Reklama
Reklama

Zevnějšek jsme zhodnotili a vrhněme se na hardwarovou výbavu tabletu. Ani zde není tablet nějaký břídil. Je totiž vybaven taktéž quad-core SoC z dílny ARM, konkrétně modelem RK3188. Čtyři jádra, na nichž je čipset založen, jsou typu Cortex-A9 a každé z nich nabídne frekvenci 1,6 GHz. Výkon zařízení opět podtrhují 2 GB RAM pamětí. Nutno dodat, že i testy ukázali solidní využití jak procesoru, tak pamětí.

O grafický výkon se postará GPU Mali 400 MP se čtyřmi jádry, založenými na architektuře Utgard. Jak si vede oproti konkurenci, zjistíme až v testu, ale již teď prozradím, že rozhodně nezůstává pozadu. Ke grafické stránce tabletu patří samozřejmě také displej.

V tomto případě se jedná opět 9,7 palcový displej typu IPS, který je svoji kvalitou srovnatelný s konkurencí. Dokonce i rozlišení je totožné, tedy 2048 × 1536 pixelů. Stejně jako druhý testovaný kus je i PMP5297C QUAD obdařen dvěma fotoaparáty.

První čelní kamera, která slouží především k video komunikaci má rozlišení 2 Mpx stejně jako Element od Sencor. Zato zadní kamera je na tom o poznání hůře, je totiž také pouze 2 Mpx. Kvalita snímku je opravdu o něco nižší, což můžete posoudit z obrázků.

Hlavní výhodou oproti konkurenci je možnost připojení pomocí Bluetooth technologie. Nechybí přirozeně také Wi-Fi přijímač, ale GPS se opět nedočkáme. Co se týče signálu Wi-Fi, jeho příjem je v případě Prestigio o něco slabší. Další stinnou stránkou je také menší vnitřní kapacita.

Ta totiž činí "pouhých" 8 GB, ale lze jí, samozřejmě, rozšířit pomocí micro SD karty, která bohužel není součástí balení. Jelikož je zařízení o něco výkonnější (alespoň papírově) o jeho chod se stará 8 000 mAh Li-Pol baterie. Ta udrží tablet v chodu výrazně déle než tomu je u konkurence. Při hraní dosahuje výdrž 4-5 hodin a při běžném lehkém provozu 8-9 hodin.

Po výkonnostní stránce je na tom tablet papírově a i fyzicky o něco lépe a to především díky vyšší kapacitě baterie a výkonnějšímu procesoru. Displej odpovídá konkurenci a navíc nabídne tablet možnost připojení přes Bluetooth. Hůře je na tom naopak se signálem Wi-Fi a s vnitřní kapacitou. Tato dvojice mi zkrátka zamotává hlavu čím dál víc.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning