SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu | Kapitola 3

Petr Kupský

Petr Kupský

28. 2. 2019 03:00

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – přední část 4. Exteriér – zadní část 5. Interiér – levá strana
6. Interiér – pravá strana 7. Příklad montáže – základní deska, zdroj 8. Příklad montáže – disky, ventilátory 9. Příklad montáže – AIO chladič, dokončení 10. Hodnocení a závěr

Nová skříň mATX ve všech ohledech oživuje modelovou řadu série Precision pro méně náročné uživatele. Svým moderním designem, koncepcí otevřeného vnitřního prostoru a rozměrnými průduchy míří na zákazníky uvažující o stavbě výkonnější účinně chlazené sestavy s pokud možno minimálními vnějšími rozměry.

Reklama

Exteriér – přední část

Na fotografiích to tak příliš nevypadá, ale v reálu je skříň SilverStone Precision PS15 docela prcek a na desce stolu zabírá jen malý prostor. Je zřejmé, že bude velmi úsporně obestavěna okolo základní desky formátu mATX. Po vybalení mě na první pohled připomněla podobně koncipovaný model Meshify C Mini od Fractal Design s jeho „stealth“ designem. PS15 je však o poznání menší, což někteří zákazníci jistě ocení.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Výrobce v tomto případě vsadil na čistý design s hladkými plochami a rovnými hranami v jednotném barevném provedení. Ocelová konstrukce šasi je nastříkaná lehce sametovým černým lakem s jemnou strukturou. Vyšším leskem kontrastuje ventilační mřížka na čelním panelu a samozřejmě také celoplošná bočnice z temperovaného skla. Ta měla původně z důvodu ochrany během přepravy z výroby po obou stranách fólií.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Subjektivně na mne moc dobře nepůsobí čtveřice šroubů na skleněné bočnici, které u takto malé skříně opticky vynikají a narušují tak čistotu designu. Raději bych zde viděl šrouby s plochou hlavou, a to i za cenu toho, že by byl pro jejich uvolnění zapotřebí šroubovák.

Pravou stanu skříně překrývá zcela rovná plechová bočnice bez jakýchkoliv otvorů a prolisů. Povrch s lehce sametovým lakem s jemnou strukturou odpovídá zbytku šasi.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Výrazným designovým prvkem je leskle lakovaná kovová mřížka pokrývající takřka celou plochu čelního panelu. Její ohnuté obvodové hrany vystupují o pár milimetrů nad okraje plastového panelu a jako celek to vypadá moc dobře. Vše dokresluje spodní pruh čelního panelu s vloženým lesklým plastovým štítkem a za provozu modře podsvíceným znakem výrobce, který je v jedné rovině s kovovou mřížkou.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Značná část stropu skříně je vyhrazena perforované ploše s pozicemi pro osazení až dvojice 120mm ventilátorů, případně jednoho ventilátoru velikosti 140 mm. S instalací radiátorů vodního chlazení se na stropě skříně z vnitřních prostorových důvodů nepočítá. Plech šasi je v tomto místě mírně prolisovaný směrem dovnitř a opatřen hustými otvory ve tvaru šestiúhelníku se vzdáleností protějších stěn 7 mm. Pomocí magnetických pásek po obvodu je k šasi skříně přichycený jednoduchý prachový filtr tvořený plastovou mřížkou s kruhovými otvory o průměru 1 mm.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Ovládací I/O prvky skříně jsou nedílnou součástí horní strany čelního panelu. Zcela vlevo se nachází trojúhelníkové tlačítko Power s modře podsvíceným symbolem spuštění, mezi dvojicí konektorů USB 3.0 si našly místo zdířky pro mikrofon a sluchátka. Posledním prvkem zůstává zcela napravo kontrolka činnosti pevného disku. Konektorová výbava je tedy poměrně skromná a výrobní náklady jistě ušetřila také absence moderního konektoru USB 3.1.

Z následujících detailních snímků můžeme posoudit způsob upevnění obou bočnic skříně. Levá skleněná bočnice těsně doléhá přední hranou k plastovému čelnímu panelu a v tomto místě docela dobře těsní. Horší je to u zbývajících okrajů, kde mezi sklem a šasi zůstává přibližně 1,5mm konstrukční mezera, která může být za určitých podmínek branou pro průnik prachu do interiéru skříně. Sklo bočnice je po okrajích opatřeno černě lakovanými pruhy, které by případnou dodatečnou pěnovou těsnící pásku dokonale ukryly. V pozici budoucího uživatele skříně bych o takové úpravě rozhodně uvažoval.

Bez jakékoliv dodatečné úpravy se obejde pravá plechová bočnice, která k šasi skříně přiléhá dokonale po celém svém obvodu.

SilverStone PS15 – pohledná skříň mATX v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama