Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: Sony
Herní příslušenství Článek Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end | Kapitola 8

David Jiránek

David Jiránek

13. 9. 2022 06:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Inzone H3 – obsah balení a zpracování 3. Inzone H3 – software, zvuk a hodnocení 4. Inzone H7 – obsah balení a zpracování
5. Inzone H7 – software, připojení, zvuk a výdrž 6. Inzone H9 – zpracování a software 7. Inzone H9 – audio, ANC, výdrž a hodnocení 8. Závěrečné hodnocení

Herní portfolio Sony už dávno nezahrnuje jen konzoli Playstation. Firma stále více cílí také na počítačové hráče, o čemž svědčí stále častější porty konzolových exkluzivit na PC. Obdobný osud potkal i periferie. Inzone je novou rodinou herního příslušenství pro konzolisty i počítačové hráče. Mezi produkty zatím nalezneme sluchátka a monitory. Na první zmíněné jsme se podívali podrobně.

Reklama
Reklama

Závěr

Řada sluchátek Inzone ve výsledku ukazuje, že i na nasyceném trhu stále zbývá prostor pro novinky. Jde zejména o kombinaci funkcí a designu, což zejména bezdrátové modely splňují na výbornou. Sony ve většině případů ukazuje své zkušenosti díky dobré kvalitě zpracování a odpovídajícímu audiu. Opět nejde o headsety pro audiofily, nicméně hráče naprosto dostačující zvuk neurazí.

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: David Jiránek / PCTuning.cz

Celkový design si zaslouží pochvalu. Vsadit u herního příslušenství všechny karty na bílý exteriér s černými doplňky chce odvahu. Většina výrobců volí bílou jako alternativní barvu, Sony ovšem jde opačným proudem. Z hlavy mě napadá snad jen Alienware, který ovšem svými modely herních periferií tolik neprorazil. Sony to má jednodušší díky zavedené značce na poli sluchátek a audia i existenci PlayStationu jako dedikovaného herního hardwaru s dlouholetou tradicí.

Jak tedy Inzone řadu zhodnotit? Na první pokus dobrý! Moje největší kritika směřuje ke zpracování drátového a zároveň nejlevnějšího modelu. U H3 prostě Sony udělalo pár konstrukčních přešlapů, které se v této kategorii neodpouští. Vzhledem k minimálnímu příslušenství a dalším funkcím jde o model, který snad až na design zapadne.

Cena samozřejmě není nízká. Sony Inzone H3 stojí 2 490 Kč, což je za drátový model bez jakékoliv větší funkce navíc celkem dost. Vzhled zde zkrátka nestačí, zvlášť, když kvalita konstrukce nenadchne. Nejde o špatný headset, nicméně si troufnu tvrdit, že na trhu jsou objektivně lepší modely se stejnou cenou.

V případě H7 už jde o jinou pohádku. Bezdrátových sluchátek s podporou pro Bluetooth vedle 2,4 GHz sítě není mnoho a jejich cena je velmi podobná. Inzone H7 k tomu nabízí velmi dobrý software, slušnou výdrž (až dvojnásobnou oproti některé konkurenci) a velmi povedený design. Cena 5 749 Kč za herní headset s touto konektivitou je adekvátní a Inzone H7 patří ke špičce v této kategorii.

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: David Jiránek / PCTuning.cz

Pro náročné je tu pak Inzone H9, Když jsem se koukal na porovnání headsetů s bezdrátovým připojením na 2,4 GHz, Bluetooth a ANC, zjistil jsem, že takových modelů je minimum. Něco nabízí Razer (Barracuda Pro), a to je prakticky vše. Jde o headset za 7 499 Kč, jenže jeho unikátní funkce a obecně vysoká kvalita hardwaru i softwaru ospravedlňuje tuto cenovku. Pro někoho to jistě bude nesmyslně velká investice, nicméně o vyhozené peníze ani zdaleka nejde. Inzone H9 jsou jedny z úplně nejlepších herních sluchátek na trhu a Sony bude tuto laťku jen těžko překonávat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning