Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: Sony
Herní příslušenství Článek Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end

David Jiránek

David Jiránek

13. 9. 2022 06:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Inzone H3 – obsah balení a zpracování 3. Inzone H3 – software, zvuk a hodnocení 4. Inzone H7 – obsah balení a zpracování
5. Inzone H7 – software, připojení, zvuk a výdrž 6. Inzone H9 – zpracování a software 7. Inzone H9 – audio, ANC, výdrž a hodnocení 8. Závěrečné hodnocení

Herní portfolio Sony už dávno nezahrnuje jen konzoli Playstation. Firma stále více cílí také na počítačové hráče, o čemž svědčí stále častější porty konzolových exkluzivit na PC. Obdobný osud potkal i periferie. Inzone je novou rodinou herního příslušenství pro konzolisty i počítačové hráče. Mezi produkty zatím nalezneme sluchátka a monitory. Na první zmíněné jsme se podívali podrobně.

Reklama
Reklama

Konec konzolové exkluzivity

Začneme netradičně u jednoho konce. Když jsem se podíval do knihovny na Steamu, viděl jsem tituly jako Horizon: Zero Dawn, God of War a nového Spider-Mana. Je to jen hrstka z nových her, které už nejsou dostupné pouze na konzoli PlayStation. Ostatně moje srdcovka, Death Stranding, vyšla na PC před pár lety a vlastně jsem hru nikdy na PSku nezapnul. Marketing se změnil a Sony už nechce jen prodávat maximum konzolí. Chce také dostat k hrám maximum hráčů. Tito hráči z velké části sedí u monitorů a před sebou mají klávesnici a myš.

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: PlayStation

Počítačové porty konzolových her nejsou ničím novým, ale u Sony se toto stávalo zřídka nebo s větším odstupem po vydání. Toto tempo ovšem znatelně zrychluje a ze Sony je cítit, jak si firma uvědomuje důležitost počítačového trhu. Ostatně i PS Plus doznalo změn, aby se předplatné aspoň trochu mohlo rovnat s Game Passem. Dříve přitom platilo, že obě předplatné přistupují k celé záležitosti jinak.

Právě z těchto důvodů jsem se nedivil, když Sony ukázalo nová sluchátka Inzone. Že si firma troufla i na dva monitory je rovněž logické. V obou případech toto příslušenství připojíte ke konzoli i PC. V podstatě už chybí jen reproduktory, kdežto myš a klávesnici bych vůbec neočekával.

Sluchátka Sony Inzone H3, H7 a H9 – od základu až po úplný high-end
i Zdroj: Sony

Rodina Inzone si půjčuje design od PlayStationu 5 a přidává prvky známé z jiných výrobků Sony. Zde bych zmínil hlavně vyhlášená, avšak drahá sluchátka WH-1000XM5. Jejich nový design se do headsetů Inzone jednoznačně promítl, bohužel už se totéž nedá říci o výrobní kvalitě některých prvků.

Zrod Inzone rodiny je poměrně jasný, pojďme si tedy představit jednotlivé produkty, které v dnešní souhrnné recenzi máme.

Představení Inzone

Řadu Inzone jsme si prvně představili na konci června. Podoba sluchátek už v tu dobu kolovala pár týdnů po internetu. 

Headsety H3, H7 a H9 mají celkem jasné rozdíly, které ještě více pocítíte v praxi.

H3 jsou drátová sluchátka na 3,5mm jack, přičemž v balení nechybí přechodka na USB. H7 a H9 zastupují bezdrátové modely, přičemž u H9 nalezneme i aktivní potlačení okolního ruchu. Tato funkce je u herních headsetů velmi ojedinělá. Další rozdíly naleznete v tabulce níže.

Parametry

Inzone H3

Inzone H7

Inzone H9

Cena

 2 490 Kč

5 749 Kč

7 499 Kč

Připojení

3,5mm jack / USB-A

USB-A dongle, Bluetooth

Drivery

40 mm

Frekvence

10 – 20 000 Hz

5 – 20 000 Hz

Prostorový zvuk

7.1

7.1, Tempest 3D

Váha

299 gramů

325 gramů

330 gramů

Výdrž na baterii

x

40 hodin

20 h s ANC, 32 h bez ANC

Aktivní potlačení
okolního ruchu

ne

ano

Z tabulky je znát zejména rychle stoupající cena. H7 stojí více jak dvojnásobek oproti H3 a dávat za vrcholový model přes 7 tisíc rozhodně není málo. Konektivita, funkce i zpracování ovšem odůvodní tuto cenovku. Více v následujících odstavcích.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning