Test F1 2011 — oslnivý EGO engine opět v akci | Kapitola 6
Seznam kapitol
Že Codemasters závodní hry opravdu umí, dokazuje každý jejich počin už několik let. Původní tempo vývoje jedné hry ročně navíc studio zdvojnásobilo a po arkádových rally závodech DiRT 3 nyní přichází titul na motivy aktuální sezóny závodů Formule 1. Po technologické stránce se sice téměř nic nezměnilo, přinejmenším nám to ale nevadí.
Ne každému nové formule poběží naprosto plynule na nejvyšší detaily, je proto logické, že se zaměříme i na nastavení detailů. Tentokrát jsem vliv nastavení na výkon měřil s AMD Radeonem HD 6670 v rozlišení 1920 × 1200 px včetně vyhlazování hran, kdy hra běžela v průměru pod třicet snímků za sekundu. Protože je při změně každé položky grafiky nutné vypnout a zapnout závod, omluvte, prosím, případná posunutí jednotlivých screenů.
DirectX Version
Prvním nastavením grafiky je použitá verze rozhraní DirectX, kde máte na výběr mezi 9 a 11. Po snížení na 9 se grafika hry nezměnila, jen se na pravé stěně objevila podivná anomálie, kterou však pokládám za bug, který bude v nejbližší době opraven. I tak ale framerate znatelně poskočil z 27 na 36 snímků za sekundu.
Shadows
Nastavení stínů je pro hru naprosto zásadní. Po snížení na minimum (Off) se dynamické stíny úplně vypnou a na scéně zůstane jen několik statických siluet. Na druhou stranu výkon vzrostl z 26 na 42 fps.
Particles
Particles neboli částicové efekty ovlivňuje kvalitu kouře, vodní mlhy při dešti či vlnícího se vzduchu od motoru formule. Vliv na výkon je ale malý, v měřeném případě jen jeden snímek za sekundu.
Crowd
Nastavení Crowd mění kvalitu diváků v ochozech, v nejnižším nastavení je úplně odstraní. Vliv na výkon jsem ale nenaměřil žádný.