PCTuning Článek

Test herních sestav za 25 tisíc – Alza, CZC, Mironet, T.S. Bohemia

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 12. 2016 02:00 100 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pravidla testu a specifikace 2. CZC Gaming SKYLAKE 1060 3. Mironet Level 1 4. BARBONE Eagle Silver 5. Alza Gamebox Neo 1060+
6. Srovnání výkonu počítačů 7. Herní testy – 1920 × 1080 (1) 8. Herní testy – 1920 × 1080 9. Závěr

Sháníte vánoční dárek v podobě počítače? Dobrou volbou mohou být hotové sestavy. Po roce jsme opět oslovili jejich velké české výrobce s jednoduchým požadavkem — rádi bychom si koupili co nejvýkonnější počítač na hry za 25 tisíc korun s daní.

Reklama
Reklama

CZC Gaming SKYLAKE 1060

První počítač (na webu výrobce je zde) je z produkce české „dvojky“ v prodeji počítačů, společnosti CZC. Výrobce použil celkem hezkou, ale naprosto obyčejnou skříň Silentium PC RG1W Pure Black s bočním průhledným krytem, což mnozí jistě ocení. Jde o kvalitní skříň od slušného výrobce, dobře zpracovanou, spíše tedy střední nižší třídu.

Všech možných výstupů je na skříni dostatek, najdete je vpředu i vzadu. Někomu se záruka dva roky může zdát málo, hlavně ve srovnání s některými dalšími sestavami, které mají delší. Na CZC si ale můžete na prodlouženou záruku připlatit. Dvouletá záruka platí pro počítač jako celek, vedle ní je ale ještě i záruka na jednotlivé komponenty. U všech, které mají od výrobce záruku rozšířenou (obvykle je to třeba tříletá záruka na grafickou kartu) platí záruka delší.

Na zadní straně počítače najdeme jen nejzákladnější konektory stroje. Zcela nahoře vidíme panel základní desky, který je vybavený osmi USB porty, LAN konektorem a výstupem na monitor. Nic dalšího než výstupy grafické karty a audio výstupy na počítači už nenajdeme.

Z pohledu úpravy vnitřku je na tom sestava CZC velice dobře, vše je čistě poskládané, kabeláž řádně vyvázaná. Důležitá je také možnost přidání dalšího disku bez nutnosti rozplést všechna svázání kabelů. Zde je to bez problémů proveditelné. Za vnitřní uspořádání dostává první sestava „jedničku“. I situace za druhou bočnicí byla obstojná. CZC zkrátka umí, není zde jediný problém.

Vlevo dole vidíte SSD Samsung s kapacitou 250 GB. V dolním šuplíku je pak osazen pevný disk mechanický – 1TB od Western Digital. Přidání dalších disků není problém, stačí je osadit na jistící ližiny a zasunout do boxu.

Zdroj je spíše neznačkový, byť od Seasonic (model SS-500ET). Kvalita by mohla být obstojná, přeci jen jde o lepšího výrobce. Specifikace je 500 W při efektivitě 80 Plus Bronze. Zdroj má vlastní ventilátor, který je orientovaný ventilátorem dolů, takže nebude přispívat ke chlazení vnitřku skříně, ale bude chladit jen sám sebe.

Grafická karta je od Asusu. Model Turbo GeForce GTX 1060 6 GB je jistě solidním levnějším modelem vyšší střední třídy. Karta je tichá, úsporná a vystačí si s jedním PCI-e napájením. Za cenu kolem 8000 Kč s DPH nic jiného než Radeon RX 480 nebo GeForce GTX 1060 nekoupíte, jiná alternativa není.

Chladič Silentium PC Spartan 3 LT je při dané ceně solidní volbou. Použitý procesor Core i5-6400 je úsporný a extra chladič nepotřebuje. Kladné body navíc si výrobce odnese za osazení dvou pamětí, 2× 8 GB v dual-channel totiž mají významně vyšší výkon než 1× 8 GB v single-channel. To si také ukážeme v testech – a to nemluvím o dvojnásobné kapacitě. Paměti z produkce Crucial jsou slušné. Poslední důležitou komponentou je pak základní deska, osazená je Asus B150M Pro Gaming, což je solidní základ pro herní stroj na bázi Skylake.

Na prvním obrázku je shrnutí konfigurace počítače. Také délka záruky 2 roky je podstatná. Zkusil jsem celý počítač poskládat ze stejných komponent a srovnání vidíte dole. Cena je o 2500 korun vyšší. Je zajímavé, že tuto sestavu CZC nabízí sestavený levněji než když komponenty zakoupíte zvlášť. Dobrá zpráva pro zákazníka – tato edice počítače je tedy hodně výhodná.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning