PCTuning Článek

Test herních sestav za 25 tisíc – Alza, CZC, Mironet, T.S. Bohemia

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 12. 2016 02:00 100 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pravidla testu a specifikace 2. CZC Gaming SKYLAKE 1060 3. Mironet Level 1 4. BARBONE Eagle Silver 5. Alza Gamebox Neo 1060+
6. Srovnání výkonu počítačů 7. Herní testy – 1920 × 1080 (1) 8. Herní testy – 1920 × 1080 9. Závěr

Sháníte vánoční dárek v podobě počítače? Dobrou volbou mohou být hotové sestavy. Po roce jsme opět oslovili jejich velké české výrobce s jednoduchým požadavkem — rádi bychom si koupili co nejvýkonnější počítač na hry za 25 tisíc korun s daní.

Reklama
Reklama

Mironet Level 1

Druhá sestava (odkaz na web) našeho testu je také z klasického obchodu, který nás provází mnoho let – z Mironetu. Záruka je tříletá, také je možné si připlatit za další rok. Výrobce použil tentokrát na pohled zcela obyčejnou skříň, byť od kvalitního výrobce Bitfenix. Jde také o střední třídu jako u prvního počítače.

Na zadní straně počítače najdeme jen nejzákladnější konektory. Zcela nahoře vidíme panel základní desky, který disponuje šesti USB porty, LAN konektorem a několika výstupy na monitor. Všimněte si také USB 3.1 portu a konektoru D-sub. Nic dalšího než výstupy grafické karty a audio výstupy na počítači už nenajdeme.

Ovládací panel skříně je podobný prvnímu počítači. Najdeme tlačítka na zapínání, dva USB porty a výstupy na sluchátka a mikrofon. V první pozici skříně je osazena DVD mechanika Asus. I tenhle počítač ji má osazenou, chybí ale čtečka karet.

Stejně jako u prvního stroje, je vnitřek proveden ukázkově. Kabely, a vše důležité je vyvázáno a precizně schováno. I tato sestava dostává pomyslnou „jedničku“ za vnitřní provedení. Přidání dalšího disku nebude problém, stejně jako další údržba.

Počítač Mironet je osazen kvalitním, značkovým zdrojem Corsair, což nebývá u levnějších sestav zvykem. Také výkon je více než dostatečný, rezerva pro případný upgrade je zřejmá.

Vidíte desku Asus B150-Plus, zadní ventilátor a celkem solidní chladič AC Freezer na procesoru. Grafická karta je opět od Asus, ve verzi Dual. Jde o GeForce GTX 1060, tentokrát ale pouze s 3 GB paměti. Chválím také osazení dvou paměťových modulů, stejně jako v prvním případě.

Jak už jsem říkal, celkový vzhled počítače je velmi dobrý, nikde nic nepřekáží. Uspořádání je velice povedené. Teplo ze skříně odvádí jeden zadní ventilátor, zdroj chladí opět jen sám sebe skrze perforované dno skříně. Poslední fotografie ukazuje pevné disky v boxu.

Závěr popisu sestavy, patří opět celkovému shrnutí konfigurace. Ten vidíte na prvním obrázku. U počítače Mironet vidíme stejnou situaci, jako u prvního stroje. Je sestavený levnější než samostatně zakoupené stejné komponenty. U CZC to bylo ale celkem vysokých 2500 Kč, u Mironetu je to stejná částka. To se ale počítá, zákazník dostává výhodnou cenu. Rozdíl je totiž v ceně operačního systému, u obou sestav je v ceně. Při skládání ze samostatných komponent byste s ním měli počítat také.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning