PCTuning Článek

Test herních sestav za 25 tisíc – Alza, CZC, Mironet, T.S. Bohemia

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 12. 2016 02:00 100 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pravidla testu a specifikace 2. CZC Gaming SKYLAKE 1060 3. Mironet Level 1 4. BARBONE Eagle Silver 5. Alza Gamebox Neo 1060+
6. Srovnání výkonu počítačů 7. Herní testy – 1920 × 1080 (1) 8. Herní testy – 1920 × 1080 9. Závěr

Sháníte vánoční dárek v podobě počítače? Dobrou volbou mohou být hotové sestavy. Po roce jsme opět oslovili jejich velké české výrobce s jednoduchým požadavkem — rádi bychom si koupili co nejvýkonnější počítač na hry za 25 tisíc korun s daní.

Reklama
Reklama

BARBONE Eagle Silver

Třetí počítač je z produkce dalšího, tradičního prodejce hardware v Čechách – T.S. Bohemia. Ti nám tedy nabízí skříň Sharkoon T28. Důležitý je fakt, že tato sestava má záruku v ceně 3 roky, plus další tři roky pozáručního servisu. Zadní panel počítače je vybaven stejně jako dva předchozí počítače, vidíme výstupy ze základní desky a grafické karty. Nic dalšího zde není.

Jak už jsem zmínil, výbava konektory je podobná jak prvnímu, tak i druhému počítači. Na čelním panelu je pouze několik portů USB, výstupy na sluchátka a vstup mikrofonu. DVD mechanika je od Asus, čtečku karet bychom hledali marně.

Také vnitřní uspořádání třetího počítače je hodně dobré, v podstatě bez jediné chyby. Kabely jsou vyvázané, schované a uspořádané. Výměna čehokoliv je snadná, instalace dalšího disku možná a snadná.

Pozitivem je osazený kvalitní chladič CPU, stejný jako u CZC. Disky jsou také podobné, v jednom případě Kingston, ve druhém Samsung. Mechanický disk je ale stejný s kapacitou 1 TB. Zde jsem rád, že se u tohoto výrobce zlepšili i po estetické stránce. Vloni jsem uspořádání uvnitř kritizoval, letos je na jedničku.

Zdroj je jeden z nejlevnějších 500W na trhu. Výrobcem by měl být Seasonic, nějakou kvalitu tedy má, ale o žádnou špičku nejde v žádném případě. Stejně jako u obou předchozích sestav, zdroj má ventilátor zdola, tedy chladí jen sám sebe nasáváním vzduchu odspoda.

Osazený chladič je SilentiumPC Fera 3 dle testů dosahuje pěkných výsledků. Má solidní poměr ceny a výkonu. Je tichý a dostatečně účinný. Grafická karta je z produkce MSI, konkrétně jde o běžný model GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti. Karta je z edice „Armor“. Také deska je od MSI, konkrétně model MSI B150 PC Mate.

S tímto počítačem mám jediný problém, osazení pouze 8 GB paměti v jednom modulu je škoda. Konkurence se vešla do této ceny se dvěma moduly. 8 GB je dnes už málo.

Uspořádání je skvělé, výběr komponent také. Skříň je kvalitní i hezká, stejně tak i důležité části. Zamrzí opravdu jen poloviční paměť vůči konkurenčním počítačům. Potěší naopak záruka 3 roky, včetně dalších třech let pozáručního servisu.

Na prvním obrázku je shrnutí konfigurace počítače. V tuto chvíli je cena počítače na webu výrobce nad hranicí našeho testu, původně byla 24 991 Kč, dnes je 25 690 Kč. Je to navýšení o 700 Kč, způsobené podle dodavatele změnou kurzu koruny. To ještě akceptujeme, i ostatní sestavy jsou na tom podobně. Dva předchozí počítače byly levnější než samostatné komponenty, počítač Barbone je na tom stejně. Mně vyšla cena samotných komponent 28 735 Kč, sestavu tedy získáte za výhodnější cenu a navíc má rozšířenou záruku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning