PCTuning Článek

Test herních sestav za 25 tisíc – Alza, CZC, Mironet, T.S. Bohemia

Z. Obermaier
Z. Obermaier
6. 12. 2016 02:00 100 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Pravidla testu a specifikace 2. CZC Gaming SKYLAKE 1060 3. Mironet Level 1 4. BARBONE Eagle Silver 5. Alza Gamebox Neo 1060+
6. Srovnání výkonu počítačů 7. Herní testy – 1920 × 1080 (1) 8. Herní testy – 1920 × 1080 9. Závěr

Sháníte vánoční dárek v podobě počítače? Dobrou volbou mohou být hotové sestavy. Po roce jsme opět oslovili jejich velké české výrobce s jednoduchým požadavkem — rádi bychom si koupili co nejvýkonnější počítač na hry za 25 tisíc korun s daní.

Reklama
Reklama

Alza Gamebox Neo 1060+

Poslední počítač je produktem české jedničky v prodeji hardwaru, společnosti Alza. Ti použili počítačovou skříň Zalman Z1 Neo. Odtud asi také název sestavy. Také tento počítač má záruku 3 roky. Zajímavostí je, že tohoto počítače už Alza prodala od srpna do dneška více než 1000 kusů, což je až neuvěřitelné. Je ale vidět, v jaké cenové relaci se právě hotové stroje prodávají nejvíc. Zadní panel počítače je vybaven stejně jako u předchozích počítačů, vidíme tedy výstupy ze základní desky a grafické karty. Nic dalšího zde není.

Výbava předními konektory je podobná také všem už představeným počítačům. Na čelním panelu je pouze několik USB portů, výstupy na sluchátka a vstup mikrofonu. DVD mechanika je od Asus, čtečku karet bychom opět hledali marně.

Vnitřní uspořádání čtvrté sestavy je hodně dobré, v podstatě bez jediné chyby. Kabely jsou vyvázané, schované a uspořádané. Výměna čehokoliv je snadná, instalace dalšího disku možná a snadná. Tentokrát v tomto směru nezklamal ani jeden výrobce.

Komponenty jsou vypsané na stránce PC, v našem konkrétním stroji je osazen Core i5-6400, deska Asus B150M Pro Gaming, 2× 8 GB pamětí Kingston a grafická karta Asus Turbo GTX 1060 6 GB. Zdroj je Corsair VS450, který opět nasává vzduch odspodu a chladí jen sám sebe.

Osazený chladič je Cooler Master, který není špatný. Je tichý a dostatečně účinný. Pevné disky jsou také shodné s předchozími počítači. Systémový disk tvoří SSD disk od Samsung, druhý disk je klasický 1TB od WD.

Uspořádání je skvělé, výběr komponent také, což dokládá stejný výběr u všech výrobců. Skříň je kvalitní i hezká, stejně tak i důležité části. Ono zkrátka v daném rozpočtu nelze nic vymyslet, pokud je kladem důraz zejména na herní výkon. Základem je grafika, vše ostatní už není tak důležité. I když třeba SSD na pozici systému potěší a jsem rád, že se stalo standardem.

Na prvním obrázku je shrnutí konfigurace počítače. Také Alza se nějak nevešla do zadání, nebo také za měsíc mírně zdražila. Sestavu nabízí za 25 590 Kč, což je levnější než samostatné komponenty. Ty ukazují cenovku 28 280 Kč, což je o 2700 Kč dražší. Sestavený počítač je tedy levnější a tudíž výhodnější. Stejně jako první dva, z tohoto schématu se nám vymyká jen třetí počítač z TSB.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning