test-zvukovych-karet-audiotrak-creative-a-m-audio
PCTuning Článek

Test zvukových karet: Audiotrak, Creative a M-Audio

Petr Válek
Petr Válek
8. 8. 2005 01:00 92 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Trocha teorie 3. Creative Audigy 2 Platinum Ex 4. AudioTrak Prodigy 7.1LT 5. M-Audio Revolution 7.1
6. Testovací sestava a herní testy 7. Testy v RightMark Audio Analyzeru 5.5 8. Subjektivní testy 9. Závěr

Kvalitní grafická karta, rychlý procesor a paměti, špičková základní deska... - to jsou komponenty na které se naše pozornost obrací nejčastěji. Jaký "sound" ale zní z našich integrovaných zvukovek nebo z PCI modelů tchajwanských výrobců už není pro většinu lidí tak podstatné. Není tomu ale tak pokaždé, jsou mezi námi i tací, kteří touží po lepším zvuku, než je ten "integrovaný". A právě především pro tyto uživatele je tady dnešní recenze: trojice lepších zvukových karet, Creative Audigy2 Platinum EX, M-Audio Revolution 7.1 a Audiotrak Prodigy 7.1 LT spolu doslova zahrají o prvenství.

Reklama
Reklama

Podle všech indicií není kvalitní zvuk v počítači opravdu nijak sledovaným ani požadovaným parametrem. Ať už si zákazník koupí základní desku nebo celý počítač, postačí mu většinou informace, že v základní desce je integrovaná 5.1 nebo ještě lépe 7.1 zvuková karta.

S tím jde ruku v ruce velký výběr levných zaručené "kvalitních" reprosoustav s dech vyrážejícími výkony. Přiznejme si, kolik z Vás, kteří tento článek čtete, posloucháte právě muziku v mp3 z integrovaného kodeku AC97, doplněnou "nabušenou" 5.1 reproduktorovou sestavu za 1xxx,- Kč netto. Upřímně, ani já nejsem v tomto ohledu hvězdou, ale stále pokoukávám po něčem lepším!

Ano je to tak, nemá cenu chodit kolem horké kaše, zvuk je opravdu na trhu s počítači opomíjen. Pokud pomineme starou známou, firmu Creative, méně známý Hercules, pokusy firmy Genius až k nepodarkům firmy Pine, není navíc pořádně z čeho vybírat.

Existují ale také výrobci, jako je například Terratec, Audiotrak, M-Audio a určitě další, kterým zvuk bez debat jde. Samozřejmě všechno něco stojí. Ale svět už tak funguje a nedá se nic dělat.

Jak už jsem zmínil v perexu, do testu jsme zařadili tři zvukové karty, které se při prvním ohledání a zjištění parametrů dají považovat za povedené a kvalitní. Než se ale dostaneme k jejich testování (dále najdete testy v oblíbeném RightMark Audio Analyzeru 5.5, test ve dvou hrách a samozřejmě stručný pohled na vybavení a dodávaný software), pojďme si proklepnout lehce základní parametry zvuku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning