Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout

Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout | Kapitola 4

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

1. 6. 2017 07:00 18

Seznam kapitol

1. Styx: Shards of Darkness 2. Little Nightmares 3. What Remains of Edith Finch 4. Orcs Must Die! Unchained
5. Thimbleweed Park 6. NieR: Automata 7. Beat Cop 8. Outlast 2

Přinášíme vám seznam těch nejlepších her pro PC, které v posledních týdnech vyšly a často se jim nedostalo takové pozornosti, jakou by si zasloužily. V našem seznamu najdete stealth akční hry, napínavé strategie, vtipné adventury, strašidelné hororové hry i nezávislé herní projekty přesahující žánry. A něco málo je i zdarma!

Reklama

Orcs Must Die! Unchained

  • Žánr: akční / tower-defense
  • Hodnocení: 87 % / 7,6 b
  • Datum vydání: 19. dubna 2017
  • Oficiální stránka: https://orcsmustdie.com/

Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout
i Zdroj: PCTuning.cz

Orcs Must Die! a potom především Orcs Must Die! 2 patří mezi moje nejoblíbenější hry. Unikátní mix third-person akční hry a tower defense strategie od vás kromě obligátního střílení vyžaduje také přemýšlení a vymýšlení správné taktiky.

V každém z levelů najdete portál, k němuž se ve vlnách sbíhají Orkové různých proporcí a schopností. Někteří z nich jsou rychlí, ale křehcí, jiní zase odolní, ale strašně pomalí atd. Vaším úkolem je portál za každou cenu ubránit, což znamená všechny dotírající nepřátele pozabíjet dřív, než se k němu dostanou.

K bránění portálu máte kromě samotné zbraně i různé pasti, jako například ze země či ze stěny vystřelovací bodáky, nebo zpomalovací pruhy. Tyto pasti můžete mezi jednotlivými vlnami klást potvorám libovolně do cesty, přičemž musíte přemýšlet nad terénními specifiky a bonusy, které vám přinesou jednotlivé kombinace. Tak například, pokud chcete co nejlépe využít vystřelovací bodáky, můžete před ně dát zpomalovací pruhy, díky čemuž zpomalíte rychlejší nepřátele a pak na jedno vysunutí bodáků bude zlikvidováno více nepřátel najednou.

Třetí díl Orcs Must Die! Unchained se v tomto nezměnil. Najdete v něm většinu nových pastí i zbraní, jenom levely jsou takové rozmanitější a je jich o poznání víc. Hlavním rozdílem oproti především dvěma dílům je fakt, že hra přešla na model free-to-play, takže si ji můžete stáhnout a hrát zdarma, tedy alespoň jestliže se obejdete bez jednotlivých specialit, což skutečně jde. Tvůrci nejsou přehnaně chamtiví a z Orcs Must Die! Unchainded kvůli mikrotransakcím neudělali takovou tu trapnou sklízecí hru, která se vlastně ani nedá hrát. Moje nelibost nad změnou prodejního modelu se díky tomu úplně rozplynula.

Jako v recenzi na předchozí díl tady na PC Tuningu (Orcs Must Die! 2 jsem dala 9 hvězdiček z 10) musím pochválit také obrovskou znovuhratelnost, která je – v případě že se do hry vrhnete se svými kamarády v kooperativním multiplayeru – v podstatě nekonečná. Nevěříte? Tak to zkuste. Vždyť za to nic nedáte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama