Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout
Článek Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout

Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

1. 6. 2017 07:00 18

Seznam kapitol

1. Styx: Shards of Darkness 2. Little Nightmares 3. What Remains of Edith Finch 4. Orcs Must Die! Unchained
5. Thimbleweed Park 6. NieR: Automata 7. Beat Cop 8. Outlast 2

Přinášíme vám seznam těch nejlepších her pro PC, které v posledních týdnech vyšly a často se jim nedostalo takové pozornosti, jakou by si zasloužily. V našem seznamu najdete stealth akční hry, napínavé strategie, vtipné adventury, strašidelné hororové hry i nezávislé herní projekty přesahující žánry. A něco málo je i zdarma!

Reklama
Reklama

Thimbleweed Park

  • Žánr: point-and-click adventura
  • Hodnocení: 84 % / 8,1 b
  • Datum vydání: 30. března 2017
  • Oficiální stránka: https://thimbleweedpark.com/

Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout

Thimbleweed Park vypráví příběh celkem pěti různých osob, které se dostávají do bohem zapomenutého města a ještě ani netuší, jak moc jsou jejich osudy propletené s ostatními osobami. Vše přitom začíná u mrtvoly neznámého člověka, která je ovšem – jak hlásá titulek hry – asi tím nejmenším problémem celého města.

Prozrazovat příběh Thimbleweed Park by byla osudná chyba, protože právě on je největší předností této hry. A tou další jsou potom naprosto nevšední herní principy – alespoň co se týče her z moderní doby. Thimbleweed Park je point-and-click adventura klasického střihu. A když píšu klasického, tak myslím toho úplně nejzákladnějšího, kterým to vlastně všechno začalo. Ostatně za celým tímto výtvorem stojí populární tvůrce Ron Gilbert, což by samo o sobě mohlo prozradit hodně.

Tip na pařbu: Osm nových her, které by vám neměly uniknout

Pokud si z nějakého důvodu nevzpomenete na doby dávno minulé, potom vám označení „adventura klasického střihu“ asi leží v hlavě. Pojďme si to tedy trochu osvětlit. Zatímco v moderních adventurách pro většinu věcí používáte pouze kliknutí levým tlačítkem myši, v Thimbleweed Park (a jí podobných hrách) musíte před kliknutím ještě určit, co chcete udělat. Když narazíte například na předmět, který byste chtěli prozkoumat, potom v malém menu v rohu obrazovky kliknete na políčko „podívat se“ a následně kliknete na daný předmět atd.

Je to trochu zdlouhavé, na druhou stranu to je obestřeno nezaměnitelným kouzlem. Postup zkrátka není tak jednoduchý jako postup v klasické point-and-click adventuře. I když jak se to vezme. Thimbleweed Park s klasikami nekoresponduje v nelogičnostech, takže řešení je obvykle naprosto přirozené a v pohodě vás napadne.

Thimbleweed Park na mě udělala dojem. Na všechny strany srší vtipem a dobrým příběhem. Vzhledem k tomu vám tuto hru doporučuji i v případě, že ke klasice zrovna netíhnete.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning