PCTuning Článek

Zenbook Asus UX305FA: elegantní stylovka s QHD+ LCD

z-obermaier
Z. Obermaier
27. 4. 2015 05:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Zenbook UX305FA - Úvod 2. Tři různé pohledy na jeden notebook 3. Intel Broadwell-Y (Core M) 4. Představení, balení a specifikace 5. Asus UX305FA - hardware I. (CPU, GPU) 6. Asus UX305FA - Hardware II. (disky, paměť)
7. BIOS a software 8. Zpracování, konektory, repro a displej 9. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 10. Výkon systému 11. Galerie notebooku 12. Závěr

Dnes si představíme skutečného „krasavce“ mezi ultrabooky. Pasivně chlazený, extrémně lehký a tenký počítač s kovovým tělem nabízí 13,3" IPS displej s vysokým rozlišením 3200 × 1800 bodů, nový 14nm procesor Intel Broadwell a dostatek portů. Pokud jste hledali levnějšího konkurenta novému Macbooku, právě jste ho našli.

Reklama
Reklama

Představení, balení a specifikace

Balení notebooku je zcela běžné, velká černá krabice z papíru. Na vnější krabici je jen logo výrobce, varování k baterii a štítek s označením modelu. Uvnitř je pak druhá krabice, kterou také vidíte na další fotografii.

 Vnitřní krabice
Vnitřní krabice

Uvnitř najdete počítač, látkové pouzdro na něj a adaptér pro nabíjení počítače. Samozřejmostí jsou manuály a ovladače na DVD. Jelikož počítač nemá port LAN, je přibalená malá redukce. Ta po zapojení do USB poslouží jako síťová karta s konektorem RJ45, což se může hodit pro připojení třeba k firemní síti nebo v hotelech, kde není Wi-Fi, což se ještě stále stává.

 Krabice se přesně vejde do kufru vozu Porsche, což se může hodit
Krabice se přesně vejde do kufru vozu Porsche, což se může hodit

 Napájecí adaptér je velice malý
Napájecí adaptér je velice malý

Náš kousek je předváděcí a testovací model, který se drobně liší od finální konfigurace modelů pro český trh. Konfigurace odpovídá, ovšem barva byla „nerez“, nikoliv černá. Následuje pohled na konfiguraci konkrétního modelu:

Specifikace

Procesoru a dalším nejdůležitějším komponentům se budeme věnovat v samostatné kapitole, zde tedy jen v rychlosti shrnutí základních vlastností a featur notebooku. Displej IPS je rozměru 13,3" s rozlišením 3200 × 1800. Procesor je osazený Core M-5Y10 s taktem 0,8 GHz a maximálním Turbem 2,0 GHz. Jde o dvoujádro Broadwell se solidním výkonem. PCH čip (čipset) je umístěn přímo v procesoru. Čipset nabízí dva kanály pro paměti DDR3-1600 MHz. K dispozici jsou dva SATA porty standardu SATA 6G. Notebook je osazený dvěma 4GB moduly pamětí DDR3L-1600 MHz.

Disková výbava je slušná. Systémový disk tvoří jeden SSD disk. U našeho konkrétního stroje má disk kapacitu 256 GB. Notebook disponuje třemi USB porty 3.0. Výstup na monitor je jen jeden HDMI. Bezdrátové technologie zastupuje Wi-Fi i Bluetooth. Zmínit musím také baterii s kapacitou 3900 mAh a hmotnost notebooků pouhých 1,2 kg. Operačním systémem jsou Windows 8.1 v 64-bitové verzi. Rozměry vidíte v tabulce jako i oficiální českou cenu 23 990 Kč s DPH.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning