Akce jako IEM zachraňují budoucnost PC
Článek Akce jako IEM zachraňují budoucnost PC

Akce jako IEM zachraňují budoucnost PC

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

24. 3. 2015 03:00 22

Seznam kapitol

1. Úvod 2. IEM roste, herní počítačový trh také – náhoda? 3. Esport jako realita 4. IEM podeváté, v Katovicích potřetí (a naposledy?)
5. Esport HW, aneb na čem se hrálo o miliony? 6. Counter Strike: nejrychleji rostoucí esport hra posledních let 7. LoL, SC2 a shrnutí IEM

Dobu „post počítačovou“ předvídala už řada lidí. Zatím se ale nedostavila. Komu, nebo čemu za to můžeme být vděčni? Možná právě hráčům, esportu a akcím jako Intel Extreme Masters, které jsme se také zúčastnili. Mají totiž šanci přivést obrovské počty lidí k hraní nikoli jen na konzolích nebo smart zařízeních.

Reklama
Reklama

Stejně jako minulý rok, tak i letos jsme s PCTuningem vyrazili na Intel Extreme Masters (IEM) – jednu z největších událostí herního světa, která se navíc koná docela blízko. Třetím rokem ji totiž Intel pořádá ve spolupráci s ESL v polských Katovicích. Pro ty, co nedávali pozor v zeměpise, jsou Katovice poměrně blízko Ostravy, takže pro našince v dojezdové vzdálenosti.

Akce jako IEM zachraňují budoucnost PC

Co však má herní událost jako je IEM společného s budoucností PC aneb Glorious Platformy (což je „in“ označení od stoupenců tzv. PC Master Race – v podstatě nás všech, co opovrhujeme konzolemi)? Na tuto otázku odpovídal i výkonný ředitel Intelu George Woo na jednom z diskuzních panelů. Nejenom IEM, ale hraní her a esport jako takový přitahuje obrovské masy lidí, převážně pak té mladší generace – což je základ nejen pro udržení, ale i pro růst PC platformy.

Akce jako IEM zachraňují budoucnost PC

Pojďme si ale nejprve představit Intel Extreme Masters trochu blíže. Čtenáři – hráči ví, o co jde, ale pro ty ostatní – IEM je vyvrcholením sezóny v těch nejpopulárnějších počítačových hrách. Jde o League of Legends a Starcraft 2. A co takový CounterStrike? Ten je také součástí události, ale ne pod IEM, ale pod hlavičkou soutěže ESL One, o čemž se pobavíme ještě dále.

Cosplay je jedna z věcí, na kterou akce jako je IEM lákají.
Cosplay je jedna z věcí, na kterou akce jako je IEM lákají.

Finálové zápasy IEM se konají během jednoho víkendu v roce už po deváté a představují pomyslný zlatý hřeb sezóny. A to doslova – toto není nějaká LANka v sokolovně Horní-Dolní – tady se hraje o miliony a pro miliony!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning