PCTuning Článek

Asus Eee PC 1008HA - Asus MacEee Air

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
18. 6. 2009 21:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus Eee PC 1008HA - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty - standardní 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

Není týdne, aby některý výrobce neuvedl na trh své nové netbooky. V poslední době také přibývá těch, kteří uvádějí své luxusnější kousky pro náročné uživatele. Jmenujme například 12" Dell, 12" Lenovo postavené na platformě NVIDIA ION či Asus N10J s GeForce 9300M GS. Nyní je tu další luxusní kousek, který značně připomíná MacBook Air. Jmenuje se Asus Eee PC 1008HA.

Reklama
Reklama

Osobně jsem byl za začátku ze zabudované 3článkové baterie znechucen a čekal jsem výdrž maximálně okolo tří hodin. Stále jsem však přemýšlel o tvrzeních Asusu o vysoké výdrži. Proto mne dlouhá výdrž vysoko přes čtyři hodiny sice překvapila, ale ne zas tak razantně. Opravdu mi však není jasné, jak se to Asusu mohlo s tak malou kapacitou akumulátoru podařit. Například nedávno testovaný HP MiniNote 2140 má také 10" LED displej a podobnou konfiguraci, ale s 31Wh akumulátorem dává výsledky o více jak hodinu nižší.

Nicméně moje zlost na Asus i nadále přetrvává. Dokážete si totiž představit ty fantastické hodnoty po výměně baterky za standardní 6článkovou? Myslím, že ani 10 hodin by nemuselo být nereálných.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning