Druhý díl megatestu zvukovek Asus Xonar – vyhodnocení | Kapitola 15
Seznam kapitol
V minulém díle našeho megatestu jsme se podívali na první čtyři zvukové karty Asus Xonar. Prošli jsme si situaci na trhu, ukázali trochu teorie a naměřili mnoho a mnoho hodnot. Dnes se podíváme na poslední testované karty a především vyhodnotíme všechny grafy. Takže – která zvukovka Xonar je právě pro vás?
Slim verze HDAV karty Xonar je parametrově téměř zcela totožná s Deluxe, ale konstrukčně je jiná. Schází jí EMI/RFI štít, který ale v tomto případě není příliš potřeba, jelikož je karta čistě digitální a štít se používá výhradně pro krytí analogových obvodů, jak můžeme vidět na příkladu modelů Xense a Essence. Dalším rozdílem je nízký profil karty, což jí předurčuje pro HTPC použití, tedy ideální do multimediálního centra domácího kina.
Z pohledu použití pro domácí kino se zdá model Slim vhodnější, jelikož v případě propojení čistě a pouze přes HDMI není analogové připojení vůbec potřeba. Nicméně otazník visí nad cenou karty, kdy je Deluxe verze jen o tisícovku dražší, přičemž za ní dostanete jako jistý bonus plnou analogovou surround konektivitu. Pokud si je ale člověk jistý, že jí rozhodně nepoužije a navíc by rád ušetřil místo, je Slim výbornou volbou.
Dojmy z funkcí a zamyšlení nad použitím naleznete u modelu Xonar HDAV 1.3 Deluxe, nemá smysl to sem kopírovat nebo psát jinými slovy to samé. Dál už následuje test zatížení procesoru.
Zátěž procesoru