PCTuning Článek

Druhý díl megatestu zvukovek Asus Xonar – vyhodnocení

jindrich-pirner
Jindřich Pirner
26. 5. 2011 01:00 59 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus Xonar D1 2. – testy Xonaru D1 I. 3. – testy Xonaru D1 II. 4. Asus Xonar D2 5. – testy Xonaru D2 I. 6. – testy Xonaru D2 II. 7. Asus Xonar DS 8. – testy Xonaru DS I. 9. – testy Xonaru DS II.
10. Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe 11. Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe - zátěž procesoru 12. Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe - RMAA Summary 13. – testy Xonaru HDAV 1.3 Deluxe I. 14. – testy Xonaru HDAV 1.3 Deluxe II. 15. Asus Xonar HDAV 1.3 Slim 16. Slovní zhodnocení všech modelů 17. Doslov

V minulém díle našeho megatestu jsme se podívali na první čtyři zvukové karty Asus Xonar. Prošli jsme si situaci na trhu, ukázali trochu teorie a naměřili mnoho a mnoho hodnot. Dnes se podíváme na poslední testované karty a především vyhodnotíme všechny grafy. Takže – která zvukovka Xonar je právě pro vás?

Reklama
Reklama

Slim verze HDAV karty Xonar je parametrově téměř zcela totožná s Deluxe, ale konstrukčně je jiná. Schází jí EMI/RFI štít, který ale v tomto případě není příliš potřeba, jelikož je karta čistě digitální a štít se používá výhradně pro krytí analogových obvodů, jak můžeme vidět na příkladu modelů Xense a Essence. Dalším rozdílem je nízký profil karty, což jí předurčuje pro HTPC použití, tedy ideální do multimediálního centra domácího kina.

 

Z pohledu použití pro domácí kino se zdá model Slim vhodnější, jelikož v případě propojení čistě a pouze přes HDMI není analogové připojení vůbec potřeba. Nicméně otazník visí nad cenou karty, kdy je Deluxe verze jen o tisícovku dražší, přičemž za ní dostanete jako jistý bonus plnou analogovou surround konektivitu. Pokud si je ale člověk jistý, že jí rozhodně nepoužije a navíc by rád ušetřil místo, je Slim výbornou volbou.

Dojmy z funkcí a zamyšlení nad použitím naleznete u modelu Xonar HDAV 1.3 Deluxe, nemá smysl to sem kopírovat nebo psát jinými slovy to samé. Dál už následuje test zatížení procesoru.

Zátěž procesoru

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning