Gigabyte GF RTX 3080 Ti Gaming OC
PCTuning Článek

Gigabyte GF RTX 3080 Ti Gaming OC 12G: tišší, chladnější, skvělá

Adam Vágner
Adam Vágner
8. 6. 2021 20:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Founders Edition: parametry 2. Konstrukce chladiče, konektory 3. Testovací sestava 4. 3D Mark Fire Strike a Fire Strike Extreme 5. 3DMark Time Spy a Time Spy Extreme 6. Aliens vs. Predator 7. Death Stranding (TAA, DLSS) 8. F1 2020 (TAA, DLSS) 9. Far Cry New Dawn 10. GTA V 11. Metro Exodus, bez ray tracingu 12. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 13. Shadow of the Tomb Raider, DXR, DLSS 14. The Division 2 15. The Witcher 3 16. World of Tanks
17. Chování boost v AvP - performance 18. Chování boost v AvP – silent 19. Chování boost v F1 2020 – bios Performance 20. Chování boost v F1 2020 – bios Silent 21. Boost v Metro Exodus – bios Performance 22. Boost v Metro Exodus – bios Silent 23. Boost ve World of Tanks – bios Performance 24. Boost ve World of Tanks – bios Silent 25. Spotřeba sestavy 26. Poměr výkon/watt, náklady na provoz 27. Chování ventilátorů 28. Hlučnost 29. Teplota GPU 30. Průměrný výkon 31. Cena, poměr cena/výkon 32. Závěrečné shrnutí

Přestože patří mezi ty levnější modely, s 350W GeForce RTX 3080 Ti si její chladič poradí podstatně lépe než dvouslot Nvidie...

Reklama
Reklama

Karta má tříslotový chladič s trojicí axiálních ventilátorů, které shora ofukují pasiv s příčným žebrováním. Kryt je z černého plastu, kombinuje lesklé a matné plochy a imitaci broušeného kovu a dozdobený je šedými metalickými prvky.

V zadní části krytu je logo Gigabyte podsvícené pomocí ARGB LED a pod ním je ještě o něco delší svítící proužek. Cirkusáky to asi nenadchne, ale většině lidí to bude stačit.

Spodní stanu karty chrání kovový kryt. Slouží jednak pro zpevnění, jednak díky teplovodivým podložkám pomáhá rychleji odvádět teplo z komponent na kartě.

Na pohledu shora je vidět, že má karta na hřbetu pořádný hrb. Nevypadá to zrovna esteticky, ale je to rozhodně praktické. Díky tomu vykousnutí je při montáži dobrý přístup ke šroubkům u záslepky, zatímco u jiných bachratých karet člověk za překážející kryt výrobce proklíná – obzvlášť když špatně přístupný šroubek při nasazování zapadne někam do krytu karty.

Z velké měděné základny pro chlazení grafického čipu a pamětí odvádějí 6mm heatpipe teplo do dvou bloků žebrování.

Napájecí kaskáda je přes malou základnu chlazená přímo hlavním pasivem.

Chladič přesahuje plošný spoj o dobrých sedm centimetrů, má délku přes 32 cm. A určitě za to nebudu výrobci spílat, u RTX 3080 Ti je každý centimetr chladiče navíc dobrý. Do šířky přesahuje záslepku asi o 2,5 cm.

Na záslepce není jen standardní kombinace jednoho konektoru HDMI 2.1 a tří DisplayPortů, navíc dostanete ještě jeden konektor HDMI. Zobrazovat mohou sice současně jen čtyři, ale i tak si díky tomu spousta lidí s více displeji ušetří nákup redukcí.

Pro přídavné napájení slouží dvojice osmipinů, papírově by to mělo spolu se všemi větvemi na PCIe stačit na 375 W, což je zhruba hodnota, na kterou vám dovolí jít regulace. Zajímavé je, že konektory nejsou přímo na plošném spoji, ale jsou z něj vyvedené přes dráty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning