Kam s ním, aneb o chytrých zařízeních s blbými rozměry
Článek Kam s ním, aneb o chytrých zařízeních s blbými rozměry

Kam s ním, aneb o chytrých zařízeních s blbými rozměry

Michal Rybka

Michal Rybka

1. 5. 2015 12:00 56

Seznam kapitol

1. Malé velké telefony 2. Vezněm platformy 3. Velký telefon pro velkou baterii 4. Nemáme, bohužel... 5. Nemobilní s mobilem

Chytré telefony se nám utěšeně zvětšují. S tím, jak jejich rozměry pozvolna rostou, se výrazně zhoršuje jejich skladnost. Nejde jenom o to, že jsou čím dál tím větší, ony jsou taky čím dál tím plošší, což znesnadňuje jak jejich přenášení, tak i manipulaci. A naskýtá se otázka: Jak je máme vlastně nosit? A v čem?

Reklama
Reklama

Zdá se, že pokud si pořídíte takovou obludu, jako je iPhone 6 Plus, nikdo nepočítá s tím, že budete skutečně chodit po městě, nedej bože přímo v přírodě. Máte asi sedět v kanceláři, držet telefon v ruce a tvářit se vážně. Anebo sedět v baru a obluzovat temnými gunmetalovými anebo jásavě zlatavými odlesky slečny kolem. Anebo sedět v kolečkovém křesle v domově důchodců a v poklidu číst text zobrazený velkými písmeny na velké obrazovce (protože pamatujme, i to je možný důvod k pořízení phabletu). Zkrátka máte trávit den na zadku a ne se courat po venku, protože tu potvoru není kam zastrčit anebo zavěsit.

A co konec? Trochu dobrý, i když nijak uspokojivě. Nakonec se mi přece jen podařilo jedno jakž takž použitelné pouzdro sehnat: Redpoint RPCL, jehož 5XL velikost je z nějakého důvodu krapet větší, než u jiných 5XL pouzder.

Kam s ním, aneb o chytrých zařízeních s blbými rozměry

S trochou snahy se do něj Pan Pádlo vejde, i když naději v jeho vylepšení nějakým krytem nemám, to dohromady nepůjde. Redpoint RPCL je „hadrák“, který trochu dovoluje použití venku, jenomže nezvyšuje mechanickou odolnost telefonu a ani nedovoluje zasunutí sluchátek. No výborně. Mimochodem: Redpoint je český výrobce. Podle jejich Tabulky kompatibilit ale zatím buď existenci iPhonů 6 a iPhonů 6 Plus nezaregistroval – anebo na ně kašlou.

Takže prosím: Myslete i na majitele nových tabletotelefonooblud! I my chceme ven, co města, do terénu, do přírody. Phablet není jen módní doplněk, je to praktické zařízení, které dovoluje přiměřenou práci na cestách pro lidi, kteří mají slabší zrak a větší požadavky na výdrž baterie. A vážně, vážně potřebujeme nějaká pouzdra, do kterých velkoplacatce dát a celé dny je bezpečně nosit, ať už jde o pobíhání po městě anebo túry na horách. Potřebujeme slušný výběr různých funkčních modelů pouzder a potřebujeme je dříve, než tři čtvrtě roku po uvedení telefonu...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning