PCTuning Článek

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

tomas-sulc
Tomáš Šulc
15. 1. 2010 01:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. MSI GT640 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

V minulých několika testech notebooků jsme se zaměřili na malé počítače ze segmentu netbooků a CULV notebooků. Dnes proto přinášíme recenzi podstatně výkonnějšího kousku. Jde o notebook od společnosti MSI, která konečně uvedla na trh svůj model s procesorem Intel Core i7 a aby toho nebylo málo, přidala i obstojnou grafiku.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levé hraně notebooku najdete celkem čtveřici audio konektorů, USB, optickou mechaniku, překvapivě zásuvku pro modem a otvor pro zámek.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně je čtečka paměťových karet, ExpressCard slot, FireWire, USB port, eSATA kombinovaný s USB portem, ethernet... a bohužel také vývod chlazení. Pokud stejně jako většina uživatelů ovládáte myš pravou rukou, připravte se při hraní her na grilování kloubů topícím laptopem.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu jsou digitální a analogový výstup na monitor, zdířka pro zdroj a anténní vstup, TV Tuner však v našem modelu není osazen.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu je pouze malé okénko s infraportem, jinak nic.

Webová kamera

Ve víku je umístěná webová kamera. Ta mne příjemně překvapila, protože i při nejvyšším rozlišení 1600 × 1200 px (2 MPx) je její obraz téměř naprosto plynulý a také odezva je minimální, což ve světě notebooků rozhodně není standardem.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

K notebooku za 37 tisíc by měla být automaticky přibalena také licence na operační systém. U MSI jsou však jako jediný velký výrobce notebooků jiného názoru a operační systém ke svým notebookům nebalí, připravte se proto na dodatečnou nutnost investice do OS.

Příslušenství

Zatímco na operační systém MSI lidově řečeno kašle, dalšího příslušenství najdete v balíku spoustu. Začněme klasikou aka papírovými manuály.

Na další fotce je DVD s ovladači, hadřík na displej a také plná verze hry Tomb Rider Underworld.

Výčet pokračuje herní myškou s logem MSI a moderní sadou závaží.

A to nejlepší nakonec. Tím není nic menšího než velký batoh na notebook, což je věc rozhodně chvályhodná a je velká škoda, že batoh či brašnu k notebooku nebalí víc výrobců.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning