MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní
Článek MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

15. 1. 2010 02:00 16

Seznam kapitol

1. MSI GT640 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

V minulých několika testech notebooků jsme se zaměřili na malé počítače ze segmentu netbooků a CULV notebooků. Dnes proto přinášíme recenzi podstatně výkonnějšího kousku. Jde o notebook od společnosti MSI, která konečně uvedla na trh svůj model s procesorem Intel Core i7 a aby toho nebylo málo, přidala i obstojnou grafiku.

Reklama
Reklama

Design

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

Již více jak rok používá MSI pro své herní notebook z řady G červenočerný design a téměř identický notebook, pouze s jiným hardwarem a úhlopříčkou displeje testuji už asi popáté. Rozhodně nemohu říct, že by se mi design nelíbil, začíná být však nudný. Změna by rozhodně neškodila a možností inspirovat se je mnoho. Moc pěkný je v mých očích nejnovější generace designu Gamestone od Aceru.

Materiály/provedení

Také na materiálech se mnoho nezměnilo a ačkoliv u modelu GT729 zkoušelo MSI vyměnit kartáčovaný hliník za plasty, u GT640 se k plastům zase vrátilo. Konkrétně je z kartáčovaného hliníku vyroben pás okolo touchpadu a pak také vnější strana víka. Zbytek notebook je plastový a plasty jsou matné, takže ne nemusíte bát otisků prstů úplně všude, což je naprosto typické pro Asus (byť i na hliníku jsou otisky z jistých úhlů trochu vidět).

Z použitých materiálů jsem nebyl ani nadšen, ani zklamán, s kvalitou dílenského zpracování však příliš spokojen nejsem. Za svých 37 tisíc korun bych opravdu čekal více než občas drhnoucí dvířka optické mechaniky, ostré hrany u HDMI konektoru a audio konektorů atd. Vady naštěstí nejsou nijak zásadního charakteru a nehrozí, že se vám notebook po roce takříkajíc rozpadne, nicméně v této cenové kategorii jsou tyto vady opravdu nežádoucí. A na kritiku, že Lenovo s podobnou konfigurací je dvakrát tak drahé se dá ukázat třeba na již zmiňovaný Acer Aspire 8940G, který má při podobné konfiguraci i ceně dílenské zpracování výrazně lepší.

Rozměry

Rozměry a zejména samotného notebooku mne příjemně překvapily. Na to, čím je celý počítač osazen, je slušná zejména tloušťka stroje, která je jen něco nad čtyři centimetry. A ještě lépe je na tom hmotnost zařízení, která je slušný kousek pod hranicí tří kilogramů. Bohužel v praxi s sebou téměř vždy budete muset nosit i zdroj, který není nejmenší a také jeho hmotnost 0,8 kg tomu příliš nepřidá, tudíž se dostanete nějak k 3,5 kg. Nicméně i to je snesitelné a je naprosto reálné MSI GT640 denně nosit třeba v batohu do školy. Tento počítač rozhodně nepatří do kategorie "mobilní jen občas", byť nejde o netbook.

Víko

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní


-pro zvětšení klikněte-

Víko pokrývá kus černého kartáčovaného hliníku, na kterém najdete nalepené logo MSI. Pouze kousek ve spodní části fotky je plastový, což je nutné kvůli umístění antény WiFi.

Spodní kryt

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní


-pro zvětšení klikněte-

Spodní kryt notebooku je plastový a nic zajímavého zde nehledejte. Tedy pokud nepodáte za zajímavé těch pár nálepek od výrobce a mnoho otvorů pro lepší chlazení. Mimochodem možná jste si všimli oné ochranné nálepky. Té se však nemusíte bát, v zákonem dané dvouleté reklamační lhůtě je možné ji legálně odstranit bez ztráty záruky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning