PCTuning Článek

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

tomas-sulc
Tomáš Šulc
15. 1. 2010 01:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. MSI GT640 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

V minulých několika testech notebooků jsme se zaměřili na malé počítače ze segmentu netbooků a CULV notebooků. Dnes proto přinášíme recenzi podstatně výkonnějšího kousku. Jde o notebook od společnosti MSI, která konečně uvedla na trh svůj model s procesorem Intel Core i7 a aby toho nebylo málo, přidala i obstojnou grafiku.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Osazený akumulátor patří k typickému kousku montovanému do většiny notebooků. Má šest článků a jeho celková kapacita je 52 Wh. To běžnému notebooku stačí na několik hodin provozu, u poměrně výkonného testovaného kousku to bude horší. Mám obavy, že dvě hodiny bude vcelku úspěch.

Zdroj

K výkonnému laptopu se slušnou dedikovanou grafickou kartou patří také slušně výkonný zdroj. Ten osazený má výkon 120 Wattů a patří k těm větším kouskům. S tím bohužel souvisí také hmotnost, která je u zdroje nehezkých 0,8 kg.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Společně se starým designem šasi se MSI drží také staršího typu designu klávesnice. Mne osobně design inspirovaný klávesnicemi Apple a Sony VAIO vyhovuje více, spokojen jsem však byl i s touto klávesnicí. Klávesy jsou velké, psaní je pohodlné a klávesnice se při psaní neprohýbá. Nechybí ani numerický blok, který u 15,4" notebooků bohužel stále není samozřejmostí. Škoda jen užších a nevydělených šipek, části uživatelů také bude jistě vadit prohozený levý Ctrl a Fn.

Nad klávesnicí je široké spektrum dotykových tlačítek, kterými se dá ovládat hudební přehrávač, měnit výkonnostní profil či vypínat a zapínat WiFi, Bluetooth atd.

Touchpad

Touchpad sice nepatří k největším, ale po pár dnech praxe se s ním dá vcelku dobře vyžít. Na boku má také vertikální scrollovací proužek, jiné nadstandardní funkce od něj však nečekejte. Co se týče tlačítek, i tady jsem byl vcelku spokojen. Dobře se mačkají po celé své ploše a také jejich velikost je dostatečná.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning