MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní
PCTuning Článek

MSI GT640 — Core i7 na práci, GF GTS 250 na hraní

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

15. 1. 2010 02:00 16

Seznam kapitol

1. MSI GT640 — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

V minulých několika testech notebooků jsme se zaměřili na malé počítače ze segmentu netbooků a CULV notebooků. Dnes proto přinášíme recenzi podstatně výkonnějšího kousku. Jde o notebook od společnosti MSI, která konečně uvedla na trh svůj model s procesorem Intel Core i7 a aby toho nebylo málo, přidala i obstojnou grafiku.

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

O zvuk se stará pouze dvojice reproduktorů nad klávesnicí, bezchybnou reprodukci zvuku proto rozhodně nečekejte. Pro běžné činnosti jako je ozvučení videí na internetu však reproduktory postačí a pokud chcete jen kulisu na pozadí, zvládnou při nižší hlasitosti i nějakou tu hudbu. Stejně jako u všech notebooků však doporučuji investici do alespoň trochu slušných sluchátek, na kvalitní poslech hudby či vážněji myšlené hraní her totiž reproduktory rozhodně nestačí.

Chlazení - provedení

 -pro zvětšení klikněte-
-pro zvětšení klikněte-

Po otevření spodního krytu zjistíte, že chlazení se ničím neliší od notebooků konkurence. Teplo od procesoru a pevného disku odvádí dvojice heatpipe na pasivní chladič, který je profukovaný ventilátorem a teplo odchází skrz pravou hranu, kde vám při použití myši griluje ruku.

V klidu

V zátěži

Procesor 41 °C 63 °C
GPU 39 °C 57 °C
Pevný disk 32 °C 36 °C

K teplotám v klidu i zátěži nemám žádných výhrad, u výkonných notebooků většinou bývají výrazně vyšší. Horší je to však s odvodem tepla. V klidu s tím není žádný problém, ovšem v zátěži začne šasi topit, konkrétně se zahřívá část okolo procesoru, tedy plocha vpravo od touchadu, což při delší práci v zátěži není příjemné.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows

S hlučností při nenáročné práci jsem byl spokojen. Jakmile totiž zvolíte úsporný režim, notebook výrazně stáhne otáčky ventilátoru, který tak téměř není slyšet. Uslyšíte jej pouze v naprostém tichu v noci a ani pak není hluk nijak vysoký a při práci vás rozhodně nebude rušit.

Hraní počítačových her

Ve 3D a při náročné práci na výkon procesoru jedou CPU i GPU naplno a notebook začne pořádně topit. Z tohoto důvodu značně zvýší otáčky i ventilátor a začne výrazně hučet. Při práci přes den je to ještě snesitelné, večerní hraní her je však s hučícím ventilátorem vcelku nepříjemné a budete si na něj pár dní zvykat. Zkrátka typická daň za výkonný hardware v mobilním provedení.

Záruka

MSI dává na notebooky standardní dvouletou záruku s tím, že notebook dáváte do servisu, který má na opravdu 30 dní. Nic jako možnost záruky krytí náhodná poškození, oprava na místě či prodloužení záruky na více let společnost nenabízí. Alespoň malým plusem je to, že servis si odvoz notebooku po oznámení reklamace zajistí na vlastní náklady.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning