MSI Z77A-GD80 – testujeme rozhraní Thunderbolt v akci
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek MSI Z77A-GD80 – testujeme rozhraní Thunderbolt v akci

MSI Z77A-GD80 – testujeme rozhraní Thunderbolt v akci | Kapitola 2

Z. Obermaier

Z. Obermaier

28. 6. 2012 03:00 10

Seznam kapitol

1. Vylepšená deska Z77A-GD65 2. Testovací sestava 3. Představení desky 4. Vlastnosti desky 5. Specifikace a software 6. Bližší pohled... 7. Detaily desky, čipy
8. Napájení desky (popis) 9. Napájení desky (praxe) 10. BIOS 11. Přetaktování 12. Intel Thunderbolt v praxi 13. Měření aplikačního výkonu a spotřeba 14. Hodnocení

V dnešní recenzi si představíme nejvyšší model desky od MSI s čipsetem Z77 Express. Od své levnější "kolegyně" se liší, kromě několika detailů, hlavně novým rozhraním Intel Thunderbolt. Jde o univerzální port pro připojení monitorů, datových úložišť a dalšího hardware. Kromě klasického testu desky si dnes Thunderbolt samozřejmě i vyzkoušíme.

Reklama

Testovacích sestava je dnes opět pouze jedna. Měření výkonu jsem provedl s procesorem Core i7-2600K, na taktování jsem použil stejný procesor. Zdroj jsem použil Antec HCP-1200W, pevný disk WD a paměti od Corsair nebo Kingston. K měření her jsem použil grafickou kartu GeForce GTX 680 v referenčním provedení. Podívejte se na obrázek sestavy ..

MSI Z77A-GD80 – testujeme rozhraní Thunderbolt v akci
i Zdroj: PCTuning.cz

Vzduchové chlazení Noctua U12

MSI Z77A-GD80 – testujeme rozhraní Thunderbolt v akci
i Zdroj: PCTuning.cz

Celý test proběhl s paměťmi na 1866 MHz s časováním CL9. Vše ostatní v BIOSu je nastaveno na základních hodnotách, Turbo povolené a napětí "default". Zde je nutné upozornit, že někteří výrobci desek mají v BIOSu své vlastní Turbo pro CPU kdy jsou všechny jádra nataktovaná na maximální Turbo násobič. To samozřejmě masivně zvedá výkon, ale zároveň zkresluje výsledky. Já tuto funkci vždy vypínám a korektní funkci Turba dle specifikací Intel kontroluji několikrát během měření.

Naše kompletní portfolio aplikací je následující: 7-zip, Aida 64, Arena Chess, Blender, Cinebench R10, Cinebench R11.5, Dos Box, DbPoweramp, VirtualDub a Xvid, Euler3D, Excel, Fritz Chess, Mainconcept encoder, PCMark 7, PhysX Fluidmark, Photoshop, Pov-Ray, Stream 64, SunSpider Java, SuperPi, Truecrypt, WinRAR, wPrime, x264 Benchmark, S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat, Lost Planet 2, Aliens Vs Predators.

K testování používáme operační systém Windows 7 Ultimate 64-bit. Ten je updatován Service packem 1 a všemi dostupnými updaty do dnešního dne. I v budoucnu pak budeme systém updatovat. Aplikace se ale budeme snažit držet v současných verzích, vzhledem ke zpětnému porovnání. Patche a nové verze totiž mohou zásadně změnit i výsledky a celé měření by bylo na nic. Pokud vyjde nová verze a zkušebním měřením zjistíme, že pouze opravuje chyby ale výkon je v ní totožný s tou starou, bude updatována. Jinak nikoliv.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama