Můžete věřit ChatGPT? AI píše články pro CNET #TYDEN 17. ledna
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Můžete věřit ChatGPT? AI píše články pro CNET #TYDEN 17. ledna

Můžete věřit ChatGPT? AI píše články pro CNET #TYDEN 17. ledna | Kapitola 4

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

16. 1. 2023 07:00

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy

Fotky Putina s „lidem“. Dotykový MacBook? Steam má nový rekord. Alex Jones říká, že kalkulačka je nástroj globalistů pro zotročení lidí. ChatGPT slouží i k tvorbě malware. Guardian napaden ransomware. Twitter zařízl alternativní klienty. Parler propouští

Reklama

Sociální sítě

Počet aktivních uživatelů na Mastodonu klesl z vrcholu přes 2,5 milionu na začátku prosince 2022 na přibližně 1,8 milionu v prvním týdnu ledna 2023. 

Pořídit si přes Twitter dětskou pornografií? Podle NBC News je to stále snadné. Musk přitom 20. listopadu tvrdil, že je prioritou číslo jedna s tím zatočit a neopomněl kritizovat předchozí vedení za to, jak málo toho dělalo. 

Instagram chystá změnu – Odstraní záložku pro Obchod a doprostřed vrátí „+“ pro vytváření příspěvků. Vypadá to, že konečně někdo zodpovědný za UI/UX Instagram aplikace dostal rozum, ale trvalo to hodně dlouho.

Nefunguje vám osobní Facebook a máte ho přepnutý na „účet profesionála“? Přepněte zpět na normální účet, mají to rozbitý. Hází to pětistovky, nejde zobrazit timeline osobního čtu, nejdou vkládat příspěvky. Užitečné čtení v Jak zjistím, jestli má Facebook výpadek? A nejenom Facebook, jakýkoli web.

Twitter začal na iOSu vynucovat algoritmickou timeline. Pokud chcete vidět chronologickou, je nutné pokaždé ručně přepnout.

Vynucovaná algoritmická timeline dorazila už i na webovou podobu Twitteru. 

Vynucovaná algoritmická timeline
i Zdroj: Pctuning
Vynucovaná algoritmická timeline

Dopad vynucování algoritmického newsfeedu na Twitteru? Vidíte dezinformační zvěrstva a účty, které už dávno měly mít ban 

Pátek přinesl nefunkční Tweetbot a pár dalších klientů pro Twitter. Jiné fungují. Což přineslo i paniku, ti co používají Tweetbot byli přinuceni se podívat na „ofišl” klienta 

Vytvořili na TikToku účet a jen prohlíželi videa, bez interakcí. Po 75 minutách začal chrlit nacistický obsah, Donalda Trumpa a krajní pravici. 

Medium má vlastní Mastodon, pokud byste chtěli > me.dm/explore


Startupy a ekonomika

Nový Kalifornský zákon vyžadující transparentnost uvádění platů má velmi zajímavý dopad. V inzerátech firmy uvádějí plat „od 90 tisíc do 900 tisíc dolarů”. Můžeme se v Česku začít těšit na totéž.

CoinDesk předpovídá problémy a témata, která se v příštích 12 měsících mohou dostat do centra pozornosti u kryptoměn. 

Potěšující nebo alarmující? Binance přiznává, že její Stablecoin nebyl příliš stabilní, ale nyní je super stabilní a navíc je trápí pokračující vlna výběrů a obtíže přesvědčit zákazníky, aby tak trochu nepanikařili.

v roce 2022 investoři investovali do generativních společností s umělou inteligencí přes 1,37 miliardy dolarů v 78 případech. 

Mojo Vision (březnu 2022 předvedla funkční prototyp kontaktních čoček pro rozšířenou realitu) mění zaměření a propouští 75 % zaměstnanců. Nově se věnuje technologii displejů mikro-LED.

Zakladatel společnosti Rackspace říká, že společnost míří ke konci a vlastně by tam i jeden náznak byl. NRichard Yoo upozorňuje na pokračující čtvrletní ztrátovost, pád akcií o osmdesát procent a výměny ve vedení. Někteří s ním ale nesouhlasí. Zajímavé čtení.

Microsoft zvažuje investici 10 miliard dolarů do Open AI, vlastníka a tvůrce ChatGPT. Není sám a spolu s dalšími investory by tak Open AI postoupilo na ohodnocení ve výši 29 miliard dolarů. 

Microsoft koupil Fungible. Cena neuvedena. Užitečná posila pro datová centra.

Mateřská společnost Parleru propustila v posledních týdnech asi 75 % zaměstnanců a většinu svých vedoucích pracovníků, takže sociální aplikace má ~20 zaměstnanců. Ta válka Trumpa proti sociálním médiím se nějak nedaří.

Slack zákazníky společnosti Salesforce nijak extra nepřitahuje


#TYDEN je e-mailing, který vychází v neděli večer. Ve webové podobě vychází v pondělí ráno na PCTuning.cz. jednotlivé „zprávičky” se průběžně objevují na Twitteru @rychlofky a Mastodonu @rychlofky@mastodonczech.cz. Od srpna 2022 i občasný podcast (i na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Pocket Casts)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning