Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo

Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo | Kapitola 9

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

18. 6. 2018 06:30 4

Seznam kapitol

1. Konference velkých vydavatelů: Bethseda, Ubi, EA 2. Konference vydavatelů: Square Enix, Sony, MS... 3. Hry: Cyberpunk 2077, Fallout 76, Death Stranding 4. The Last of Us 2, Dying Light 2, AC Odyssey 5. TES 6, Star Wars Jedi, Metro Exodus
6. Starfield, Forza Horizon 4, Anthem 7. Rage 2, Tomb Raider 8. Project 1v1, Session, Control 9. The Division 2, Wolfenstein, Sea of Solitude, Sekiro 10. Xbox Adaptive Controller a pár videí na konec

Největší videoherní výstava na světě je za námi, takže je na čase zrekapitulovat si hlavní momenty. V následujícím článku vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších her, které na E3 byly prezentovány. Najdete mezi nimi nově představené hry, stejně jako i déle očekávané hry, u nichž jsme se dozvěděli nové detaily.

Reklama

The Division 2

  • Vývojář: Ubisoft
  • Datum vydání: 15. března 2019

Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo
i Zdroj: PCTuning.cz

Z prezentace The Division 2 na konferenci Ubisoftu vyšlo najevo především to, že pohledem ze třetí osoby viděná multiplayerová střílečka se z věčně zasněženého New Yorku přesouvá do sluncem prosvíceného Washingtonu. První záběry naznačují, že přesun hře docela sluší. Ostatně posuďte sami.

Sea of Solitude

  • Vývojář: Jo-Mei Games
  • Datum vydání: začátek roku 2019

Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo
i Zdroj: PCTuning.cz

Sea of Solitude je explorativní adventura, která by v příštím roce měla doplnit tituly A Way Out a Unravel Two v programu EA Originals. Ve hře se ujmete osamocené slečny, z níž deprese a úzkosti udělaly monstrum. Vaším úkolem bude pomoci hlavní hrdince zpět do normálního světa, přičemž prý budete muset překonat „něco mnohem většího, než monstra“. Hra by tedy měla dát přednost prozkoumávání před souboji s nepřáteli, více detailů však známo není. Přesto tento titul vypadá velmi nadějně.

Wolfenstein: Youngblood

  • Vývojář: Machine Games
  • Datum vydání: 3. čtvrtletí 2019

Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo
i Zdroj: PCTuning.cz

Wolfenstein: Youngblood je pokračování FPS Wolfenstein II: The New Colossus. Nejedná se přitom o pouhé DLC, ale o plnohodnotnou hru, která nás zavede v čase o 19 let vpřed, do alternativní verze 80. let. Hratelnost z předešlých her by měla být nezměněná. To znamená, že vedle frenetických úseků a léčení prostřednictvím konzumace lékárniček se tu a tam dočkáme také pasáží, jimiž se půjde proplížit. Možná největší novinkou tak bude osoba, respektive osoby hlavních představitelů, jimiž se mají stát BJovi dcery.

Sekiro: Shadows Die Twice

  • Vývojář: FromSoftware
  • Datum vydání: 3. čtvrtletí 2019

Nejlepší hry z E3: Electronic Entertaiment Expo
i Zdroj: PCTuning.cz

FromSoftware dali vzniknout subžánru akčních RPG, které jsou postavené na obtížných, ale přitom zcela spravedlivých soubojích. Jejich nový počin by se do tohoto subžánru také měl hravě zařadit, i když v porovnání s ostatními Souls hrami zde narazíme na výrazné odlišnosti.

Osobně mě zaujal vystřelovací hák hlavního hrdiny, který slouží jako zbraň i jako prostředek k přemisťování a to do horizontální i vertikální strany. Díky háku navíc budete moci nepřátele kosit také ze zálohy, což naznačuje možnosti stealth hratelnosti. A to ani nemluvím o magických schopnostech, které hratelnost ještě více míchají.

Další výrazná změna by se měla skrývat v samotném RPG systému. Ačkoliv nějaké body například u zbraní tady budou, hlavní při soubojích bude tzv. „posture“. Jedná se o ukazatel toho, jak jste nepřítele v soubojích dokázali rozhodit. Podle toho pak nepřítel bude schopný blokovat údery, případně sám útočit.

Posledním výrazným lákadlem Sekiro: Shadows Die Twice by pak mělo hrát zasazení. Hra se odehrává ve feudálním Japonsku a podle prvních záběrů vypadá velmi dobře.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama