Největší herní překvapení zimy 2017/18
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Největší herní překvapení zimy 2017/18

Největší herní překvapení zimy 2017/18 | Kapitola 2

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 3. 2018 03:00 8

Seznam kapitol

1. Railway Empire 2. Playerunknown’s Battlegrounds 3. FE 4. Subnautica 5. Bridge Constructor Portal
6. Into the Breach 7. Chuchel 8. Legendary Gary, Iconoclasts, Celeste 9. Gorogoa, Dragon Ball FighterZ

Vedle nákladných AAA titulů, které herní vydavatelé propagují dlouho před vydáním, se na herní scéně pravidelně objevují zajímavé nové hry, které nebyly předem příliš známé, ale s nimiž jsme se dokázali skvěle bavit. V našem dnešním článku proto najdete 12 největších herních překvapení vydaných v zimních měsících (na přelomu 2017/18).

Reklama

Playerunknown

s Battlegrounds

Největší herní překvapení zimy 2017/18
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejnovější fenomén, který válcuje žebříčky všech prodejů i sledovanosti. Playerunknowns Battlegrounds, Battle Royale mod, který nabízí, má slušně našlápnuto sesadit z trůnu MOBA hry. Svůj vlastní Battle Royale mod se totiž chystají přinést snad všechny stávající AAA projekty, pokud ho tedy už dávno nemají – tomu, kdo jaké mody chystá nebo je už zveřejnil a jaké hry na toto téma se připravují, jsme ostatně věnovali i samostaný článek.

Battle Royale v určité podobě už stihlo představit třeba Rockstar Games ve svém Grand Theft Auto V (GTA Online: Motor Wars), Fortnite nebo Minecraft a je jen otázkou času, kdy je ostatní dohoní (seznam her, které mají nebo plánují svůj vlastní Battle Royale mod). A o co že v tom PUBG (Playerunknowns Battlegrounds) vlastně jde?

Ve hře se dostáváte na ostrov o rozloze 8×8 kilometrů a to s desítkami dalších hráčů. Vaším úkolem je přežít jako poslední, a to za pomoci jakékoliv strategie. Během hry můžete sbírat zbraně a další předměty a pak je používat podle svého uvážení. Můžete se vydat všechny postřílet na „férovku“, ale také můžete zvolit spíše plíživý postup a schovávání. Důležitou roli často hraje i spolupráce s některými dalšími lidmi.

Ovšem aby to nebyla nuda, ostrov se pomalu zmenšuje, takže i pokud jste dobře zašití, svým nepřátelům budete stále blíž. Nakonec tedy stejně budete muset svůj úkryt opustit.

Playerunknowns Battlegrounds je hráčům přístupný již od léta a už v té době rychle vešel ve známost, ostrého vydání se však dočkal těsně před Vánoci. Jak už to tak bývá u nezávislých vývojářů s menšími rozpočty, hra je plná technických chyb. Věci se zlepšují jenom pomalu, přesto zážitek z hraní může být slušný. Více o Playerunknowns Battlegrounds vám ve svém článku přinesl Jan Preclík.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama