Největší herní překvapení zimy 2017/18
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Největší herní překvapení zimy 2017/18

Největší herní překvapení zimy 2017/18 | Kapitola 7

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

13. 3. 2018 03:00 8

Seznam kapitol

1. Railway Empire 2. Playerunknown’s Battlegrounds 3. FE 4. Subnautica 5. Bridge Constructor Portal
6. Into the Breach 7. Chuchel 8. Legendary Gary, Iconoclasts, Celeste 9. Gorogoa, Dragon Ball FighterZ

Vedle nákladných AAA titulů, které herní vydavatelé propagují dlouho před vydáním, se na herní scéně pravidelně objevují zajímavé nové hry, které nebyly předem příliš známé, ale s nimiž jsme se dokázali skvěle bavit. V našem dnešním článku proto najdete 12 největších herních překvapení vydaných v zimních měsících (na přelomu 2017/18).

Reklama

Chuchel

Největší herní překvapení zimy 2017/18
i Zdroj: PCTuning.cz

Chuchel je docela nová značka od renomovaného vývojářského studia Amanita Design, které si jako jedno z mála český studií dokázalo vydobýt věhlas i v zahraničí, a to skvělými point-and-click adventurami Samorost, Machinarium nebo Botanicula. Od nich se Chuchel odlišuje hned v několika ohledech, především potom v obtížnosti a celkovém vyznění hry.

V Chuchel se s hlavní postavou, roztomilým chuchlem chlupů s červenou čepicí a výraznými červenými ústy, vydáváte hledat svoji třešeň. Chomáček chlupů je totiž do třešně beznadějně zamilovaný, některé další postavy mu ovšem držení třešně vůbec nepřejí. A tak přichází na řadu hromada různých nesnází, které musíte vyřešit.

Chuchel je koncipován jako třicet samostatně stojících šotů. Na konci každého z nich se dostanete k třešni, váš vytoužený poklad vám ovšem vždycky kvůli něčemu unikne. Hratelnost Chuchel je přitom příjemně nenáročná, v určitých pasážích řešíte velmi jednoduché hádanky, ale čekají vás i akčnější pasáže se zábavnou parodií známých arkádových hitů. A někdy však pouze klikáte postupně na možnosti, neboť hra vám chce ukázat vše, co si pro vás připravila – každá akce je doplněná samostatnou animací. A na tom je Chuchel v podstatě vystaven.

V určitém úhlu pohledu by se Chuchel dal vnímat jako interaktivní film. Jeho hlavním posláním je bavit hráče vizuálními vtípky, nikoliv jim předkládat důmyslné hádanky, které by bezezbytku zaměstnaly jejich mozkové závity. Přístup je to příjemný, alespoň pokud jste správně naladěni. Napoví pár sekund ze hry:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama