Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012

Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012 | Kapitola 9

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

31. 12. 2012 03:00 26

Seznam kapitol

1. Rok 2012 je za námi, nač se těšit v roce dalším? 2. Alan Wake 3. Black Mesa 4. Borderlands 2 5. Dota 2 6. Euro Truck Simulator 2
7. Hitman: Absolution 8. Max Payne 3 9. Need for Speed: Most Wanted 10. Sleeping Dogs 11. World of Tanks 12. Malý bonus závěrem

K začátku nového roku neodmyslitelně patří bilancování za tím starým. Technický vývoj počítačových her sice v uplynulém roce brzdily zastaralé herní konzole, přesto se objevilo několik titulů, které grafiku posunuly zase o kousek dál. Přinášíme s krátkými komentáři přehled těch, které na nás v roce 2012 udělaly největší dojem.

Reklama


Odkaz na rozbor hry

Nejnovější díl arkádové závodní série Need for Speed budí kontroverzi. Zatímco některým se líbí, jiní jej zatracují. Osobně patřím ke skupině, které se remake dílu Most Wanted z roku 2005 líbí a stejně tak se mi líbí i technická stránka hry. Nový Most Wanted běží na enginu Chameleon známého už ze starších her Burnout: Paradise a Need for Speed: Hot Pursuit. Byl však výrazně vylepšen a grafika hry tak není špatná, byť výjimečná také není. Most Wanted jsem do výběru zařadil spíše proto, že se mi líbí celkové výtvarné zpracování hry.

Hardwarové nároky nového Need for Speed: Most Wanted patří spíše k těm vyšším, pro plynulé hraní při nejvyšším nastavení detailů je ve Full HD rozlišení potřeba grafických karet jako je AMD Radeon HD 7870 nebo nVidia GeForce GTX 660. Je také potřeba mít patřičně výkonný procesor, doporučuji alespoň čtyřjádro AMD taktované na frekvenci okolo 4 GHz, případně čtyřjádrový procesor Intel řady Core i5/i7.

Galerie screenshotů

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama