Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012

Přehled nejhezčích počítačových her roku 2012 | Kapitola 3

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

31. 12. 2012 03:00 26

Seznam kapitol

1. Rok 2012 je za námi, nač se těšit v roce dalším? 2. Alan Wake 3. Black Mesa 4. Borderlands 2 5. Dota 2 6. Euro Truck Simulator 2
7. Hitman: Absolution 8. Max Payne 3 9. Need for Speed: Most Wanted 10. Sleeping Dogs 11. World of Tanks 12. Malý bonus závěrem

K začátku nového roku neodmyslitelně patří bilancování za tím starým. Technický vývoj počítačových her sice v uplynulém roce brzdily zastaralé herní konzole, přesto se objevilo několik titulů, které grafiku posunuly zase o kousek dál. Přinášíme s krátkými komentáři přehled těch, které na nás v roce 2012 udělaly největší dojem.

Reklama


Odkaz na rozbor hry

Black Mesa sice nepatří mezi nejlépe vypadající hry současnosti, zařazení do tohoto článku si však dle mého názoru zaslouží. Jde totiž o zdarma šířený remake legendárního Half-Lifu, který je ovšem udělaný tak precizně, že snese srovnání s nejlepšími AAA tituly současnosti.

Modifikace Black Mesa má složitou historii a několik let se zdálo, že jde o mrtvý projekt. Nakonec ale přeci jen vyšla a je stěží uvěřitelné, jak skvělou hru se skupině fandů podařilo udělat. Engine Source tvůrci „ždímají“ doslova na hranice možností. Prostředí je zpracované do nejmenších detailů, rozlišení textur je vysoké a ačkoliv chybí podpora moderních efektů, hře to rádi odpustíte. Přesně takto jsme si před osmi lety představovali Half-Life: Source. Podobně jako v zářijovém článku tvůrcům ještě jednou skládám velkou poklonu.

Hardwarové nároky hry jsou téměř nulové, modifikaci Black Mesa si na nejvyšší detaily zahraje de facto každý. Naprosto plynule hra běží i na velmi slabých grafických kartách jako je nVidia GeForce GT 630 nebo AMD Radeon HD 6570. Podobné je to s nároky na výkon procesoru, bohatě postačí třeba starší dvoujádra generace Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon X2.

Galerie screenshotů

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama