PCTuning Článek

Project Cars 2: velká očekávání, radost a zmar

fucida
fucida
26. 9. 2017 09:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. „Dvojka“ 2. Široké možnosti? Jistě 3. Grafika, zvuky a jiné zbytečnosti 4. Vozopark a traťopark
5. Tak snad abychom jeli, ne? 6. Jízdní model 7. Jako na ledě 8. Ortel smrti?

Pravá nebo levá? Sparta nebo Slávie? Babiš, nebo Kalousek? Však to znáte. Rivalita. Snad všechny oblasti lidského konání na rivalitě stojí. Rivalita je něco, co nám umožňuje se zlepšovat, vidět svoje chyby a snažit se naopak přednostmi překonat konkurenta, soupeře, či přímo nepřítele. Assetto Corsa, nebo Project Cars.

Reklama
Reklama

Široké možnosti? Jistě

Největší devizou PC2 vždy bude obrovské množství integrovaného obsahu, kdy není nutné si pomáhat od (polo)amatérských 3rd party tvůrců a prát se tak s nevyváženou kvalitou. Můžete jezdit s motokárou, užívat si rallycrossu, projet se s indycarem, zažít Le Mans i okusit přírodní tratě (na ty jsem se těšil nejvíce a měl v ně velká očekávání).

Přítomné módy jsou standardní, bez snahy o nějakou velkou invenci. Ostatně ono to ani není nutné. Chcete si zatrénovat na prázdné trati?

Chcete si dát závodní víkend (mimochodem bohatě konfigurovatelný), chcete se vrhnout na online závodění? Všude budete mít k dispozici plný obsah, tedy všechna auta a všechny tratě hned od počátku.

Pak je zde ale režim kariéry, který lze využít jako velmi sympatický trénink a seznámení se s jednotlivými sériemi a vozy. Oproti takovému Assetto Corsa (AC) je tato „kampaň“ hezky zpracovaná. Podepisování kontraktu, emaily od závodního inženýra, který se s vámi seznamuje stejně jako šéf stáje. Je to pojaté velmi jednoduchou formou, ale dodává to závodům další hloubku a atmosféru s minimem investovaných hodin programátorů (ach kéž by něco takového znovu po dvaceti letech napadlo i tvůrce leteckých simulátorů).

Představujete si všechny ty animace, oslavy šampaňským, poplácávání se se stájovým kolegou, pohovor se šéfem…? No tak nic z toho tady není :). To byste se museli podívat do vynikajících již také zmíněných F1 2017. Přesto ale právě ony emaily a komunikace s inženýrem posouvají pocity rozhodně dále, než jsou třeba v AC. A když zmiňuji onoho inženýra: Velmi efektně jsou zde udělána nastavení vozu. Můžete použít ta předdefinovaná z internetu i uložená vlastní. Auto sami ladíte v obvyklých mezích. Pokud se ale necítíte pevni v kramflecích, abyste měnili tuhost tlumičů, tak můžete jednoduše inženýra instruovat stylem „potřebuji více rychlosti na rovinkách“ a on provede změnu nastavení za vás. Jednoduché a funguje to skvěle.

Z počátku si zvolíte jeden ze tří směrů, kterým se chcete ubírat – formulové závody, okruhové speciály, nebo rally/rallycros. Ty pak nabízejí v rámci své linie jakési „podsérie“ – můžete si tedy vybrat, zda si vyberete britský šampionát motokár, nebo nějaký jiný šampionát stejných motokár, přičemž se sejdete na velkém finále. Danou linií pak můžete postupovat dále k zpravidla stále silnějším a silnějším vozům.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning