Project Cars 2: velká očekávání, radost a zmar | Kapitola 4
Seznam kapitol
Pravá nebo levá? Sparta nebo Slávie? Babiš, nebo Kalousek? Však to znáte. Rivalita. Snad všechny oblasti lidského konání na rivalitě stojí. Rivalita je něco, co nám umožňuje se zlepšovat, vidět svoje chyby a snažit se naopak přednostmi překonat konkurenta, soupeře, či přímo nepřítele. Assetto Corsa, nebo Project Cars.
Vozopark a traťopark
Jeden z integrovaných závodních módů je i možnost stát se jakýmsi továrním jezdcem. Jako všechny další módy, i tento si musíte vyzávodit. Značek je k dispozici několik desítek. Kvůli rozdrobenosti těchto závodů do spousty sérií ale jen v málokteré narazíte na více než 3–4 různé vozy, což je trochu škoda.
Velká část sérií probíhá s auty úplně stejnými, kdy si volíte jen nástřik karosérie a startovní číslo. Právě kvůli rozdrobenosti najdete ode všeho něco. Máme tady formule 1 od Lotusu od 60. let po konec let osmdesátých.
Ale nic proti nim. Některé velmi populární značky (Bugatti, Königsegg) chybí zcela, ale takové ty opravdu klíčové, jako Porsche, Ferrari, Lamborghini, BMW a Mercedes tady jsou a představují sympatické kousky jak ze současnosti, tak z historie. Nemůžu si ale odpustit poznámku, že taková Forza mi v tomto směru přijde mnohem kompletnější a třeba fandové Ferrari si tam přijdou na své o poznání více. Jiná věc jsou samozřejmě módy.
Tratě vývojáři velmi akcentují. Jenže oni si vystříleli hodně munice už v původním díle. Papírově sice máme tratí i lokalit dvojnásobek, ale třeba přírodní trať (ano, to, na co jsem se těšil) nepřibyla jediná. Legendární okruhy, jako Silverstone, Nürburgring či Spa zde také již byly, ale velmi sympatické je přidání třeba historického „dlouhého“ Hockenheim Ringu. Řada tratí samozřejmě přibyla už samotným rozšířením hry – tedy ubíráním se univerzálním směrem nejen k závodům různých forem cestovních vozů (a speciálů), ale právě i k rallycrossu a formulovým sériím.