Recenze Asus ZenFone 8: nejlepší kompaktní telefon
PCTuning Článek

Recenze Asus ZenFone 8: nejlepší kompaktní telefon

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 7. 2021 12:00 9

Seznam kapitol

1. Úvod, specifikace, obsah balení 2. Design, vychytávky a reproduktory 3. Parádní AMOLED displej a čtečka otisků 4. Bestiální čip Snapdragon 888
5. Fotoaparát jako velká slabina? A co baterie? 6. Operační systém Android 11 a povedená nadstavba 7. Závěrečné zhodnocení a konkurence

Asus ZenFone 8 je nový zmenšený top model tchajwanské značky, který však nešetří na výbavě a je to tak zdaleka ten nejlépe vybavený malý smartphone na trhu. K sympatickým rozměrům navíc přidává i sympatickou cenu.

Reklama
Reklama

Závěrečné zhodnocení

Překvapení roku? To bez debat! Asus ukázal, že lze vyrobit kompaktní vlajkový telefon s minimem kompromisů a nedostatků. Navíc přidal výbavu, které ze smartphonů pomalu mizí, jako např. notifikační diodu nebo 3,5mm audiojack. Pokud hledáte kompaktní a skvěle vybavený mobil s operačním systémem Android, nemohu ZenFone 8 nedoporučit.

Má výborný 120Hz displej, supervýkonný procesor Snapdragon 888, povedenou nadstavbu nebo slušné rychlonabíjení a fotoaparát zvládající až 8K. Z nevýhod lze vytknout pouze menší rozsah širokáče, nepodporu paměťovek, nudnější design a chybějící teleobjektiv. Pro mě osobně největší mínus představuje právě absence teleobjektivu. Ale uznávám, že někomu jinému zase tak moc chybět nemusí. 

Asus ZenFone 8 | foto: vlastní
Asus ZenFone 8 | foto: vlastní

Jinak mi u ZenFonu 8 nescházelo v podstatě nic. Telefon si tak podle mě zaslouží ocenění za nejlepší kompaktní smartphone a jeden z nejzajímavějších mobilů s Androidem na současném trhu. S přihlédnutím k ceně, která v konfiguraci 8/128 GB začíná na 18 490 Kč, nemusí zájemci o malý a velmi dobře vybavený smartphone moc nad čím rozmýšlet.

Co konkurence?

Zajímavě vypadá Pixel 5, který se však u nás oficiálně neprodává. Má také méně výkoný procesor, schází mu 3,5mm audiojack a notifikační LED. Alternativou k ZenFonu 8 by mohl být i Galaxy S21, jenže už je mnohem dražší (oficiálně 22 490 Kč) a tím se dostáváme do úplně jiného cenového segmentu…

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning