Revoluce herních monitorů: Asus MG279Q - 144Hz IPS
i Zdroj: Pctuning
Monitory Článek Revoluce herních monitorů: Asus MG279Q - 144Hz IPS

Revoluce herních monitorů: Asus MG279Q - 144Hz IPS

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

12. 8. 2015 05:30 50

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Design 4. Ergonomie a možnosti připojení 5. OSD
6. Vynechávání snímků a omezený FreeSync 7. Obrazové vlastnosti herního IPS - kompromis se nekoná! 8. Rychlost IPS panelu: zvládá i 144 Hz? 9. Závěr

Snem většiny hráčů je kromě vysokých fps také rychlý monitor, s kvalitním a ostrým obrazem a minimálním lagem. To vše nový Asus MG279Q slibuje ve formě 144Hz panelu s rozlišením 1440p. K tomu všemu jde o IPS! A co víc, podporuje FreeSync! Říkáte dokonalý monitor? Podívejte se na to, jak si opravdu vede.

Reklama

Boj na poli grafických karet v poslední době vygradoval a byli jsme svědky uvedení novinek, které mění směr vývoje. Kupříkladu takové paměti HBM – nejvýkonnější grafika najednou nemusí mít 30 a více centimetrů, ale prakticky stačí polovina. I když na sebe strhly pozornost grafické karty, dějí se velké věci i na druhé straně kabelu: přichází monitory, jejichž specifikace se blíží dokonalosti. Takový nový monitor je teď možná lepší investicí než nová grafická karta. Nebo ne?

Revoluce herních monitorů: Asus MG279Q - 144Hz IPS
i Zdroj: Pctuning

Dnes se podíváme na novinku z dílny Asusu, highendový herní panel MG279Q. Už název někomu může připomenout loni testovaný PG278Q. Šlo o snad první komerčně dostupný panel s rozlišením 2560 × 1440 a 144 Hz. Bohužel ale na TN panelu, což odradilo řadu zájemců. A zde právě nastupuje nový MG279Q. Opět na vysokém rozlišení 1440p, opět na velmi plynulých 144 Hz a tentokráte už i s technologií IPS!

Revoluce herních monitorů: Asus MG279Q - 144Hz IPS
i Zdroj: Pctuning

Co víc si přát? Adaptivní vertikální synchronizaci. A i na tu došlo! Starší PG278Q byl kromě své inovativnosti ve velkém rozlišení vybaven i technologií G-Sync od Nvidie. Mnoho novot a technologií se podepsalo na ceně, která atakovala 20 tisíc. U MG279Q výrobce sáhl po AMD variaci na adaptivní synchronizaci známou jako FreeSync – to by mohlo cenu trochu srazit, a taky se zdá, že to tak opravdu je. Cena začíná na 16 tisících, což není málo, ale na druhou stranu jde přece o IPS panel. 

Takže pro majitele Radeonů, kteří se navíc řadí mezi hráče (koneckonců, kdo má drahé GPU a není hráč? i když výjimky by se našly), by tento monitor měl navozovat stav nirvány. Říkáme že měl, je zde nějaký ten háček? Uvedení tohoto monitoru bylo spojeno s trochou kontroverze – první recenzované panely nepodporovaly 144 Hz a FreeSync byl omezen na rozsah 35 až 90 Hz. Na to, jak to je ve skutečnosti, a co dostanete, když si pořídíte tuto novinku se podíváme v následujících kapitolách.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning