Staré předlohy a nová doba aneb jak si zkazit zábavu snadno a rychle
i Zdroj: depositphotos.com
Zábava Článek Staré předlohy a nová doba aneb jak si zkazit zábavu snadno a rychle

Staré předlohy a nová doba aneb jak si zkazit zábavu snadno a rychle | Kapitola 4

Michal Rybka

Michal Rybka

5. 8. 2023 21:00

Seznam kapitol

1. Neptejte se, nepřemýšlejte 2. A teď tu o Červené Karkulce 3. Hrabe jim? 4. Hlavně to neměňte

Psychologie osobnosti říká, že je mnoho tříd lidí, kteří zpracovávají svět každý svým unikátním způsobem: Někdo ho prožívá, někdo ho pozoruje a jiný nad ním přemýšlí, což je zatracený problém. Uvažování nad tím, co vidíte, vám totiž zkazí zábavu nejrychleji!

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

Rozumově založeným vadí to, že když vezmete velký existující svět, jako je ten Martinův, Tolkienův anebo Sapkowského – a začnete ad hoc měnit reálie, topologii světa a jeho pravidla tak, že to celé přestane dávat smysl.

Nebo že vezmete klasickou pohádku a začnete do ní mastit ideje moderního feminismu či jiného progresivismu. (Kdybyste byli jen trochu sečtělí, věděli byste moc dobře, kam sáhnout, abyste vyndali klasiku obsahující prakticky ty samé myšlenky – ale ne, to by vyžadovalo nějaké znalosti.)

Nebo vezmete něco, co má děj, který by stačil na seriál o několika sezónách – a pokusíte se to celé vyhřeznout za hodinu a třicet pět minut.

Anebo si koupíte licenci na nějaké dílo, pak si ho přečtete – a rozhodnete se, že si radši napíšete něco naprosto jiného, jenom se stejným jménem.

Nedávno jsem viděl srovnání toho, jak si hollywoodští producenti představují Sněhurku – a jak ji na základě popisu vygenerovala umělá inteligence. A to mě přivedlo k myšlence, že ono nakonec bude možná dobře, když hollywoodští autoři skončí a nahradí je umělá inteligence – prostě proto, že ona na rozdíl od nich alespoň respektuje to, co popisoval autor originálu. 

AI v roli scénáristy se nemusíme bát. Nedokáže to totiž podělat víc, než současní aktivističtí scénáristé!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama