ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji
PCTuning Článek

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

1. 5. 2009 00:00 16

Seznam kapitol

1. Lenovo ThinkPad W700ds - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

V pravidelných recenzích notebooků se zaměřujeme většinou na stroje, které jsou vhodné pro běžné uživatele. Dnes se však podíváme na něco extrémního. Jde o Lenovo ThinkPad W700ds, který nedávno proběhl internetem jako notebook s dvěmi displeji. To však zdaleka není jediná přednost tohoto stroje.

Reklama
Reklama

Lenovo ThinkPad W700ds

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji

Jsme na konci testu, takže se pojďme podívat, co se Lenovu povedlo a co se nepovedlo. Jednoznačně největší dojem na mě udělal displej. 17" S-PVA panel s Full HD rozlišením je prostě fantastický. Vynikající barevné podání, téměř neomezené pozorovací úhly... K tomu je tu ještě druhý, menší displej. Ten je určen na zobrazování dodatečných informací či ovládacích panelů k programům a pro cílovou skupinu uživatelů je velmi praktickým pomocníkem.

Dále jsem byl potěšen čtyřjádrovým procesorem i grafickou kartou NVIDIA Quadro. Oba patří ve své kategorii ve špičce, která do této mobilní pracovní stanice bezesporu patří. To samozřejmě platí i o dvojici 7200ot./min disků, Blu-ray mechanice či 4 GB DDR3 RAM. S pozitivy by se samozřejmě dalo pokračovat. Patří sem osvětlení klávesnice pro práci v noci, velké možnosti rozšíření (chybí jen eSATA), volitelně malý tablet vedle touchpadu a dalo by se pokračovat. Za tuto výbavu, výkon a zejména za displeje jsem se rozhodnul udělit ThinkPadu W700ds zlaté ocenění.

Nyní k tomu, co se nepovedlo. Jednoznačně největším mínusem tohoto stroje je pro většinu smrtelníků cena. Laptop v testované konfiguraci má doporučenou cenu necelých 100 000 korun včetně DPH, běžně prodávaná verze s Quadro FX 3700M, tabletem a Blu-ray mechanikou stojí dokonce ještě o 20 tisíc korun více. To jsou astronomické částky, které za notebook nedá nikdo jiný než profesionál, který takový stroj potřebuje ke své práci. Také hmotnost a rozměry stroje nejsou ideální, ale holt obrovský výkon a dva displeje je potřeba někam nacpat a myslím, že případní zájemci se s většími rozměry rádi smíří stejně jako s nízkou výdrží na baterie. Poslední, co se mi příliš nelíbilo, je kontroverzní plastové provedení. Ale opět platí, že při přepravě autem to ničemu příliš nevadí.

Shrnutí

Lenovo ThinkPad W700ds je mobilní pracovní stanice pro profesionály se vším všudy. Za extrémní cenu od sta tisíc nahoru vám W700ds nabídne (na notebookové poměry) téměř dokonalý displej pro grafiku a editaci videa, vysoký výkon procesoru, profesionální grafické karty NVIDIA Quadro nejvyšší kategorie, rychlé pevné disky, volitelně tablet a další. Zcela reálně si jej dokážu představit například v situaci, kdy s ním pojede grafik k zákazníkovi, aby mu ukázal stav práce. Přesně pro tyto účely je tohle Lenovo určené a nutno dodat, že v této pozici jen stěží hledá konkurenci. Tohle je jeho práce, tohle mu jde nejlépe. A dostává za to od nás zlatou hvězdu.

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji


PCTuning Gold Award, květen 2009
Lenovo ThinkPad W700ds
"profesionální notebook s excelentním(i) displej(i)"

Lenovo ThinkPad W700ds

Klady Zápory
+ displej (barvy, rozlišení, druhý displej) - cena
+ výkonný čtyřjádrový procesor - rozměry a hmotnost
+ NVIDIA Quadro FX 2700/3700M - nízká výdrž baterie
+ dva 7200 ot./min disky s možností RAID - plastová šasi
+ tablet (volitelně)  

Orientační cena včetně DPH: 100 000 Kč (120 000 Kč prodejní verze)

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval společnosti Lenovo, která do testu notebook zapůjčila.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning