PCTuning Článek

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
30. 4. 2009 22:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Lenovo ThinkPad W700ds - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

V pravidelných recenzích notebooků se zaměřujeme většinou na stroje, které jsou vhodné pro běžné uživatele. Dnes se však podíváme na něco extrémního. Jde o Lenovo ThinkPad W700ds, který nedávno proběhl internetem jako notebook s dvěmi displeji. To však zdaleka není jediná přednost tohoto stroje.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku je první část vývodu chlazení, FireWire, dvojice USB portů a dvojice ExpressCard slotů.


-pro zvětšení klikněte-

Na pravé straně jsou další tři USB porty, zásuvka pro modem, optická mechanika, a další vývody chlazení.


-pro zvětšení klikněte-

Také zezadu jsou otvory pro vývod horkého vzduchu. Dále jsou uprostřed výstupy na monitor, ethernet a napájení notebooku.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu je přepínač k WiFi, čtečka paměťových a na pravé straně ještě audio konektory.

Webová kamera

Jako obvykle najdete ve víku integrovanou kameru. Ta má rozlišení až 1280 × 1024 px, přičemž framerate a prodleva závisí právě na rozlišení. Zatímco při nejnižším VGA rozlišení je obraz téměř vždy plynulý a prodlevy minimální, tak při rozlišení 1280 × 1024 má kamera prodlevy okolo jedné sekundy a obraz se dost seká. Kvalitu obrazu můžete posoudit sami ze dvou snímků.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

Protože je ThinkPad W700ds určen na práci, dostanete k němu 64bitovou verzi Windows Vista a to buď ve verzi Business nebo Ultimate. Systém je na laptopu samozřejmě předinstalován a recovery se provádí přes skrytý oddíl na pevném disku.

Příslušenství

V příslušenství toho moc nenajdete. V naší verzi pro novináře to byly jen CD s ovladači a recovery CD s Windows XP Professional (downgrade z Vista Business), v běžné prodejní verzi přibude ještě pár papírových manuálů. Víc toho ale nečekejte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning