ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji
Článek ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

1. 5. 2009 00:00 16

Seznam kapitol

1. Lenovo ThinkPad W700ds - hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy TFT displeje
7. Testy procesoru 8. Testy operační paměti 9. Testy grafické karty 10. Testy pevného disku 11. Test výdrže baterie 12. Vyhodnocení a závěr

V pravidelných recenzích notebooků se zaměřujeme většinou na stroje, které jsou vhodné pro běžné uživatele. Dnes se však podíváme na něco extrémního. Jde o Lenovo ThinkPad W700ds, který nedávno proběhl internetem jako notebook s dvěmi displeji. To však zdaleka není jediná přednost tohoto stroje.

Reklama
Reklama

Kvalita zvuku a reproduktorů

I přes 17" provedení jsou i u tohoto ThinkPadu osazené jen dva malé reproduktory nad klávesnicí. Kvalita zvuku proto obzvlášť při vyšších hlasitostech není vysoká, reproduktory praskají a naprosto nezvládají. V nižších hlasitostech je zvuk sice v rámci možností čistý, ale na nějaký zážitek také rychle zapomeňte. Chybí basy i výšky. Celkově proto vestavěné repro doporučuji jen jako nouzové řešení, v praxi se na něj rozhodně nespoléhejte. 

Chlazení - provedení

ThinkPad W700ds - profesionál se dvěma displeji


-pro zvětšení klikněte-

Protože jsou v laptopu osazené opravdu výkonné komponenty, rozhodl se výrobce udělat vlastní chladící okruh pro procesor a vlastní chladící okruh pro grafickou kartu. Heatpipe od obou komponent proto vede na vlastní pasiv, který profukují ventilátory umístěné vzadu. Ty jsou logicky také dva. Ostatní komponenty nijak chlazené nejsou.

  V klidu V zátěži
Procesor 42 °C 57 °C
GPU 43 °C 63 °C
Pevný disk 36 °C 40 °C

Teploty jednotlivých komponent v zátěži jsou vzhledem k jejich výkonu výborné. Také za odvod tepla musím výrobce pochválit, protože šasi se na žádném místě výrazněji nezahřívá. Jediné místo, kde je v dlouhodobé zátěži teplá, je v okolí reproduktorů nad klávesnicí, ale to při práci ničemu nevadí.

Chlazení - hlučnost

Kancelářská práce ve Windows

I přesto, že jsou ve W700ds osazeny dva ventilátory, je při nenáročné práci poměrně tichý. Tedy uslyšíte jej i přes den, ale hlučnost obou větráků bych přirovnal k průměrnému kancelářskému počítači.

Plné zatížení notebooku

Ve 3D větráky o něco zrychlí, ale díky velkým pasivům nemusí zrychlit o mnoho. I při zatížení všech čtyřech jader procesoru a zatížení grafické karty se proto hluk ventilátorů dá bez problémů snést a přes den vám nebude výrazněji vadit. Horší je to večer, kdy pro někoho mohou být ventilátory nepříjemné.

Záruka

Hned pří koupi na notebook dostanete nadstandardní záruku tři roky typu Carry-in. Notebook musíte zaregistrovat na stránkách Lenovo a reklamace už řešíte s výrobcem samotným, přesněji se zastoupením pro Českou Republiku, kdy notebook posíláte do servisního střediska, které má na opravu 30 dní dle zákona.

Rozšířit záruku lze několika způsoby. Buď prodloužit Carry-In až na čtyři roky nebo změnit na on-site záruku, tedy oprava na místě u zákazníka.

Lenovo nabízí i možnost dokoupení záruky pro krytí náhodného poškození například při pádu ze schodů a to opět buď formou Carry-in nebo on-site na tři nebo čtyři roky. Za tu nejlepší variantu (čtyři roky, on-site, krytí náhodného poškození) zaplatíte Lenovu přes 5000Kč, za levnější varianty je cena samozřejmě nižší.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning