Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one

Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one | Kapitola 4

Jindřich Pirner

Jindřich Pirner

7. 8. 2012 19:00 38

Seznam kapitol

1. Začínáme 2. Odemčení Kindlu a odstranění reklamy 3. Odstranění bannerů 4. Vlastní spořiče obrazovky 5. Čeština, české TTS, český slovník
6. Notepad, Kinamp, formátování dokumentů 7. Tethering – spojení s dalším zařízením 8. Klávesové zkratky 9. Tipy & triky

Jedničku mezi čtečkami elektronických knih stále představuje Kindle od Amazonu nabízející nejkvalitnější zpracování se spoustou užitečných funkcí. Jenže nám to nestačí, a proto budeme Kindle tunit až na maximum! Naučíme ho mluvit česky, odstraníme bannery ze sponzorové verze a ukážeme si spoustu triků.

Reklama

Jelikož už máme Kindle odemčený, pustíme se do instalace updatu nezbytného pro nahrání vlastních spořičů obrazovky. Balíčky se nacházejí v archivu ssavers.zip. Vhodný zvolíte podle stejného klíče jako v případě odemykaní, ale zároveň musíte do kořenového adresáře čtečky nahrát také adresář linkss nacházející se v témže archivu pod adresářem src (ten nenahrávejte). Adresář linkss by se sice vytvořil dodatečně po instalaci balíčku, jenže by to vůbec nefungovalo. Když máte v rootu Kindlu jak balíček, tak adresář, balíček nainstalujte.

Nyní už máte vše připravené k tomu, abyste si mohli do Kindlu nahrát vlastní spořiče obrazovky (screensavers). K tomu existují dvě možnosti:

  • čerpejte obrázky pro spořiče z vlastních fotografií, nebo zkrátka z jakýchkoliv obrázků. Ty si připravte v rozlišení 600 × 800 pixelů v 4bitové hloubce, tedy 16 barev. Kindle schramstne jpeg, gif a png, ale nejideálnější je gif.
  • alternativu představují různé na internetu dostupné balíky obrázků uzpůsobených přímo pro Kindle. Jednu takovou, odborně zformátovanou kolekci, jsme pro vás připravili i my. Nachází se v soubory.zip > ssaver-images.zip.

Připravené spořiče nahrávejte přes USB do složky linkss\screensavers\

Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one
i Zdroj: PCTuning.cz

Vlastní písma

Stejně tak, jako u spořičů obrazovky, i zde je nutné nainstalovat update, tentokrát pro fonty. Potom budete mít možnost instalovat písma stejně, jako na počítači.

Postup je naprosto identický, takže to shrneme stručně.

V archivu s názvem fonts.zip si vyberte správný update a ten nainstalujte. Potom můžete používat fonty, které se nainstalovaly nebo si stáhnout další v klasickém formátu TTF. Fonty se ukládají do složky linkfonts/fonts.

Tuníme Amazon Kindle k dokonalosti – příručka all-in-one
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama