Virtuální realita v roce 2022: Neradostno, téměř truchlivo
i Zdroj: meta.com
Herní příslušenství Článek Virtuální realita v roce 2022: Neradostno, téměř truchlivo

Virtuální realita v roce 2022: Neradostno, téměř truchlivo | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

24. 12. 2022 08:00 31

Seznam kapitol

1. Příliš drahá legrace 2. Levné nepřesvědčí 3. A co pak s tím? 4. Zapojí se Apple? 5. Další očekávání

Každý má nějakou noční můru. Ta moje osobní je sledovat pokusy o rozjetí virtuální reality následované jejím fiaskem – zažil jsem to už dvakrát a dost možná to právě zažívám potřetí. Co je, sakra, za problém?

Reklama

Apple spěchat nemusí – AR aplikace se dají používat docela dobře pouze s telefonem a popravdě jsou jednodušší, levnější a úspornější. Pokud si chcete umístit do svého bytu virtuální pohovku od IKEA, abyste viděli, jak to bude vypadat a jestli se tam vůbec vejde – anebo si potřebujete přeložit texty v cizí řeči, žádné brýle nepotřebujete. Stačí aplikace v telefonu, který stejně máte pořád po ruce. 

Brýle anebo headset potřebuje nějaký důvod k tomu, abyste si ho pořídili – a při současných cenách to musí být opravdu pádný důvod. Někdo může mávnout rukou nad tím, že základní headsety stojí deset tisíc a ty lepší třicet, co to je za peníze? No, jsou to peníze, za které můžete mít třeba špičková ANC sluchátka anebo poslechové hifi magnetoplanáry i s převodníkem USB audio. Kdybych měl volit já, rozhodně si vyberu sluchátka, protože přesně vím, co mi nabídnou a že je budu používat podstatně víc.

To je v podstatě to, co máme: VR na PC mě letos vyloženě zklamala, Meta Quest Pro je technicky zajímavý, ale nesmyslně předražený headset s problematickým využitím. Čekání na spasitele v podobě nějakého malého startupu, který nabídne levný a dobrý headset se také odkládá na další rok. 

Takže to je ono, to, co má šanci změnit pravidla hry v příštím roce: Sony PSVR 2 a AR headset od Apple. V tyhle produkty vkládám svoje naděje, protože jinde je prostě nevidím.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning