3D výlet po klenotech devadesátých let minulého století
Článek 3D výlet po klenotech devadesátých let minulého století

3D výlet po klenotech devadesátých let minulého století | Kapitola 3

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

13. 1. 2022 19:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod do historie 2. Descent 3. Dark Forces 4. Chasm: The Rift
5. Trespasser 6. Dungeon Keeper 7. System Shock EE, Terminator Skynet, Raze

Vítám vás u dnešní pamětnické schůze vetchých páprdů a věkem omšelých starých vlků. Sešli jsem se, abychom vzdali hold prastarým hrám, jež doprovázely naše bujaré mládí. Vítáme i mladší generace, které by si chtěly doplnit mezery v pařanské historii.

Reklama
Reklama

Další pantáta z devadesátého pátého. Hvězdné války, navíc z pohledu vlastní osoby, to bylo tenkrát úžasné. Znali jsme to z filmů a najednou jsme mohli být v centru dění. V hlavní roli Kyle Katarn, námezdní žoldnéř, který ve svém prvním úkolu pro nespokojené rebely čórne konstrukční plány Hvězdy smrti. To v důsledku vede k prvnímu (čtvrtému) filmu Star Wars. Pak už hra sleduje svou vlastní linku, která se zabývá tajemnými jednotkami Dark Troopers. Rebelové mají oprávněně naděláno v kalhotách a tak si vás najmou znovu, abyste zjistili, co to je za nehodné hochy. A tak je třeba se vydat na pár planet, postřílet hromady imperiálních vojáků a nakonec jako obvykle všechno vyřešit. 

3D výlet po klenotech devadesátých let minulého století

V době psaní tohoto článku dobíhal na GOGu vánoční výprodej a zrovna Dark Forces https://www.gog.com/game/star_wars_dark_forces nestály ani dvě eura, ale koupit se dají za pár korun i jinde. Pak budeme potřebovat The Force Engine z https://theforceengine.github.io/

Tady je to ještě jednodušší než u Descentu. Měl jsem DF nainstalované, rozbalil jsem port, spustil, ten si ihned hru našel a šmytec. Zde pozor, jedná se technicky o pre-release verzi. DF je plně hratelné, fungují animace, ovládání, AI, ale autor stále maká, do budoucna je v plánu korekce zvuku, voxely, GPU render a další serepetičky, včetně podpory další herní 3D relikvie – Outlaws, řežby z divokého západu. Já sám jsem propařil pár misí a neobjevil žádný problém, jenž by bránil v mlácení imperiálních zaměstnanců a podlézání těm zbabělým rebelům. Původní engine byl takový bazmek mezi 2D a 3D, něco jako Build, ale podporoval i plně 3D objekty, pohledy nahoru a dolů (ale bez korekce perspektivy) a přímo čarodějné efekty jako mlha. Akorát vydržel na pouhé dvě hry, zde prezentované Dark Forces a poté Outlaws.

Tady můžete stahovat další mise, až originál pokoříte: https://df-21.net/downloads/

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning