AMD Ryzen 5 2600X aneb vylepšený Zen+ v testu | Kapitola 10
Seznam kapitol
Dnešním dnem končí NDA na procesory AMD Ryzen druhé generace a v tomto článku se podíváme na nové modely AMD Ryzen 7 z řady 2000 s architekturou Zen+. I když se jedná o refresh původní architektury na vylepšeném výrobním procesu, nabízí zajímavý posun, který možná mnohé překvapí.
Luxmark, Cinebench R15, x246 benchmark, Photoshop CS6
Prvním benchmarkem testu je Luxmark, jedná se o benchmarkovací utilitu využívající OpenCL, dá se v ní testovat celkový výkon GPU+CPU, GPU či čistě jen CPU. Nás zajímá OpenCL CPU test.
Od několika posledních recenzí tento benchmark nezařazuji do počítání průměrů vzhledem výrazně odlišným výsledkům při použití procesorů Intel, a to z důvodu nových BIOSů, které zapříčinily značný propad výkonu v benchmarku.
Výsledek je uváděn v bodech, kdy více bodů znamená lepší výsledek.
Cinebench R15 jedná se o tradiční benchmarkovací utilitu, která simuluje práci s renderingem objektů v programech, jako jsou například Blender, či Maxon Studio.
Výsledek je opět v bodech a více bodů znamená lepší výsledek, umožňuje také testovat všechna jádra / vlákna procesoru či jediné jádro.
X264 FHD benchmark testuje výkon procesoru převodem Full-HD videa kódovaného knihovnou x264.
Výsledkem benchmarku jsou pak průměrné snímky za vteřinu, kdy více FPS znamená lepší výsledek.
Dalším testem je reálný benchmark v aplikaci Photoshop CS6 zvaný KitGuru Photoshop Benchmark V1, kdy je v testu obsažený stažený obrázek v rozlišení 10 000 x 8 000 a naskriptovaných několik úprav obrazu ve Photoshopu, jde tedy o provádění úprav a zapisování časů, jak dlouho která úprava trvala a poté sečtením těchto časů.
Výsledkem je součet časů jednotlivých úprav, méně vteřin znamená lepší výsledek.