AMD Ryzen 5 2600X aneb vylepšený Zen+ v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek AMD Ryzen 5 2600X aneb vylepšený Zen+ v testu

AMD Ryzen 5 2600X aneb vylepšený Zen+ v testu | Kapitola 11

Vít Komínek

Vít Komínek

80

Seznam kapitol

1. Architektura Zen+ a Ryzen 2. generace 2. Klíčové technologie architektury Zen+ 3. Čipová sada X470 4. AMD Ryzen 7 2700X a Ryzen 5 2600X 5. Tabulka shrnutí otestovaných procesorů 6. Testovací sestava 7. Metodika testování 8. Precision Boost 2 a boxový chladič v praxi 9. Přetaktování 10. Luxmark, Cinebench R15, x246 benchmark, Photoshop CS6
11. Truecrypt, WinRAR, Kraken Browser Benchmark 12. Futuremark – PCMark 10, 3DMark TimeSpy 13. Counter Strike Global Offensive, DOTA 2 14. Ashes of the Singularity, Rise of the Tomb Raider 15. Deus EX Mankind Divided, Battlefield 1 16. Spotřeba 17. Vliv rychlejší pamětí na výkon 18. Cena, průměrný výkon a cena/výkon 19. Závěrečné shrnutí

Dnešním dnem končí NDA na procesory AMD Ryzen druhé generace a v tomto článku se podíváme na nové modely AMD Ryzen 7 z řady 2000 s architekturou Zen+. I když se jedná o refresh původní architektury na vylepšeném výrobním procesu, nabízí zajímavý posun, který možná mnohé překvapí.

Reklama

Truecrypt, WinRAR, Kraken Browser Benchmark

TrueCrypt šifrovací program, který umožňuje vytvořit virtuální logickou diskovou jednotku uvnitř souboru a připojit ji jako reálný disk. Mimo jiné obsahuje i možnost změření výkonu počítače, zejména procesoru.
Výsledkem měření výkonu je rychlost v GB/s, vyšší hodnota znamená lepší výsledek.

Další aplikací je známý WinRAR používaný na komprimaci a dekomprimaci souborů, který mimo jiné obsahuje možnost změření výkonu počítače, zejména procesoru.
Výsledkem je pak rychlost v kB/s, vyšší hodnota znamená lepší výsledek.

Kraken Browser Benchmark je benchmark určený pro prohlížeče, pracuje v jazyce JavaScript, na výsledek testu má vliv zejména výkon procesoru. Benchmark běží v prohlížeči Google Chrome, kdy jsem bohužel nevhodně vybral místo přenosné portable verze, klasickou instalovanou verzi, která podléhá aktualizacím, jež mohou ovlivnit výsledky benchmarku.
Výsledkem je čas v milisekundách, kdy menší doba znamená lepší výsledek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama