Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)

Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)

Z. Obermaier

Z. Obermaier

8. 10. 2018 03:00 7

Seznam kapitol

1. Kompletní počítač s logem Asus ROG 2. Vlastnosti ROG Ryujin 240 3. ROG Ryujin 240 4. Postup montáže
5. Testovací sestava 6. Ovládací software pro RGB a OLED 7. Výsledky měření 8. Závěr – hodnocení

Asus na Computexu uvedl řadu herního příslušenství řady ROG. Jednou ze skupin produktů bylo také několik vodních chladičů All in One pro procesory. My vyzkoušíme druhý nejvýkonější model s 240mm radiátorem, který uchladí i AMD Threadripper. Výkon mne celkem překvapil, je totiž špičkový.

Reklama

Kompletní počítač s logem Asus ROG

Asus vyrábí snad téměř všechno. Pokud se podívám na hardware pro hráče, v nabídce jsou monitory, skříně, nově zdroje, základní desky, grafické karty, myši, sluchátka, zvukové karty a jistě i mnoho dalšího. V tuto chvíli navíc přichází další komponenta, která doplňuje univerzum ROG, vodní chladiče procesorů. Kdyby Asus vyráběl procesory, paměti a disky, můžete si postavit kompletní počítač jen z jeho produkce. A tím samozřejmě nekončíme, protože od Asus můžete mít routery, telefony, notebooky, tablety, věci do auta. Je toho moře. Podívejme se, ale co nás zajímá dnes.

Novinky Asus uvedené na Computexu
i Zdroj: Pctuning
Novinky Asus uvedené na Computexu

Na trh tento měsíc přicházejí čtyři vodní sety. První řada se jmenuje Ryuo a jde o levnější AiO alternativu pro běžné procesory střední a vyšší třídy. Nejslabší model je Ryuo 120 s jedním ventilátorem a malým radiátorem. Výkonnější je na obrázku, jde o Ryuo 240 se dvěma ventilátory. Hlavním znakem je kulatá pumpa, která má v sobě zabudovaný OLED displej, který lze libovolně ovládat a měnit jeho obsah. Ventilátory jsou z produkce Noctua, pumpa zřejmě od Aseteku. Za zmínku stojí cena, protože je dost vysoká. Základní 120 mm model totiž vyjde na 3800 Kč, větší model na 4700 Kč s daní. Když uvážím, že běžné AiO se dají pořídit i za třetinu této ceny, a i ty nejlepší stojí méně, je Asus s cenou hodně sebevědomý. OLED ale něco stojí, a hlavně jde o prémiového výrobce s vyššími cenami.

Levnější řada AiO chladičů Ryuo
i Zdroj: Pctuning
Levnější řada AiO chladičů Ryuo

My ale dnes testujeme výkonnější řešení, řadu Ryujin. Ta má také dva modely, menší 240 mm se dvěma ventilátory a větší 360 mm se třemi. Radiátor je zřejmě stejný jako u levnější řady Ryuo, rozdíl je v pumpě. Ta je zcela unikátní, jelikož má na sobě ventilátor, který ofukuje mosfety a chladiče kolem procesoru. Ukážeme si to později, jde o dobrý nápad. OLED displej je také přítomen, navíc i RGB osvětlení. To vše lze ovládat softwarem a vše přizpůsobit. Bohužel ceny jsou ještě vyšší. Základní model Ryujin 240 vyjde na 5800 Kč, nejvýkonnější řešení pak na 6500 Kč s daní. To jsme v cenách za nejvýkonnější AiO sety na trhu. Ukáže Asus v testu, že si tyto ceny zaslouží a obhájí je? To je předmětem naší recenze.

Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning