Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)

Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)

Z. Obermaier

Z. Obermaier

8. 10. 2018 03:00 7

Seznam kapitol

1. Kompletní počítač s logem Asus ROG 2. Vlastnosti ROG Ryujin 240 3. ROG Ryujin 240 4. Postup montáže
5. Testovací sestava 6. Ovládací software pro RGB a OLED 7. Výsledky měření 8. Závěr – hodnocení

Asus na Computexu uvedl řadu herního příslušenství řady ROG. Jednou ze skupin produktů bylo také několik vodních chladičů All in One pro procesory. My vyzkoušíme druhý nejvýkonější model s 240mm radiátorem, který uchladí i AMD Threadripper. Výkon mne celkem překvapil, je totiž špičkový.

Reklama

Kompletní počítač s logem Asus ROG

Asus vyrábí snad téměř všechno. Pokud se podívám na hardware pro hráče, v nabídce jsou monitory, skříně, nově zdroje, základní desky, grafické karty, myši, sluchátka, zvukové karty a jistě i mnoho dalšího. V tuto chvíli navíc přichází další komponenta, která doplňuje univerzum ROG, vodní chladiče procesorů. Kdyby Asus vyráběl procesory, paměti a disky, můžete si postavit kompletní počítač jen z jeho produkce. A tím samozřejmě nekončíme, protože od Asus můžete mít routery, telefony, notebooky, tablety, věci do auta. Je toho moře. Podívejme se, ale co nás zajímá dnes.

Novinky Asus uvedené na Computexu
i Zdroj: PCTuning.cz
Novinky Asus uvedené na Computexu

Na trh tento měsíc přicházejí čtyři vodní sety. První řada se jmenuje Ryuo a jde o levnější AiO alternativu pro běžné procesory střední a vyšší třídy. Nejslabší model je Ryuo 120 s jedním ventilátorem a malým radiátorem. Výkonnější je na obrázku, jde o Ryuo 240 se dvěma ventilátory. Hlavním znakem je kulatá pumpa, která má v sobě zabudovaný OLED displej, který lze libovolně ovládat a měnit jeho obsah. Ventilátory jsou z produkce Noctua, pumpa zřejmě od Aseteku. Za zmínku stojí cena, protože je dost vysoká. Základní 120 mm model totiž vyjde na 3800 Kč, větší model na 4700 Kč s daní. Když uvážím, že běžné AiO se dají pořídit i za třetinu této ceny, a i ty nejlepší stojí méně, je Asus s cenou hodně sebevědomý. OLED ale něco stojí, a hlavně jde o prémiového výrobce s vyššími cenami.

Levnější řada AiO chladičů Ryuo
i Zdroj: PCTuning.cz
Levnější řada AiO chladičů Ryuo

My ale dnes testujeme výkonnější řešení, řadu Ryujin. Ta má také dva modely, menší 240 mm se dvěma ventilátory a větší 360 mm se třemi. Radiátor je zřejmě stejný jako u levnější řady Ryuo, rozdíl je v pumpě. Ta je zcela unikátní, jelikož má na sobě ventilátor, který ofukuje mosfety a chladiče kolem procesoru. Ukážeme si to později, jde o dobrý nápad. OLED displej je také přítomen, navíc i RGB osvětlení. To vše lze ovládat softwarem a vše přizpůsobit. Bohužel ceny jsou ještě vyšší. Základní model Ryujin 240 vyjde na 5800 Kč, nejvýkonnější řešení pak na 6500 Kč s daní. To jsme v cenách za nejvýkonnější AiO sety na trhu. Ukáže Asus v testu, že si tyto ceny zaslouží a obhájí je? To je předmětem naší recenze.

Asus ROG Ryujin 240 – AiO vodní kit (pro procesor)
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama