CoolerMaster Elite 360 – klasická skříň trošku jinak
Seznam kapitol
Nedávno jsem řešil malý problém, potřeboval jsem totiž case, která by bylo rozumných rozměrů a hlavním požadavkem byla výrazně nižší šířka, než u standardních middle-towerů. Musela ale pojmout fullATX desku. A to by bylo, aby CoolerMaster neměl nějaké řešení. Díky tomu tu dnes máme tento test – Elite 360.
Ono je to dneska poměrně složité. Já v každém článku pořád opakuji, že nejlevnější skříně nejsou zrovna tou ideální volbou a přitom pokaždé, když za mnou někdo přijde, že by chtěl postavit počítač nebo alespoň poradit s komponentami, vybereme nakonec nějaký ten „fešný“ tower v ceně kolem tisíce korun.

Sám si jsem vědom, že to není zrovna řešení, které korespondovalo s mými názory na počítačové skříně, ale na druhou stranu, velmi často to jsou sestavy za nějakých 10tis. bez LCD a je jasné, že do takového rozpočtu by se prostě lepší case asi ani nehodila.
Na druhou stranu, ono ale ani tisíc korun není zase tak málo, chce to jen vhodně vybírat. Už jsme tu měli několik kousků, které tuto cenu splňovaly, nebo jen lehce převyšovaly a přitom byly velmi kvalitní. Každopádně dnes padla volba o kousek jinam. Jeden známý po mě totiž chtěl počítač s přesnými požadavky na rozměry skříně, byl totiž omezen její šířkou díky nepříliš dobře řešenému stolku. A když mi oznámil, že maximální šířka pro jeho nový tower je 160mm, byl jsem trošku v šoku.

Nenápadný drobeček AMEI AM-C2001.
Ihned jsem si říkal, že jedinou možnou variantou může být nějaké desktopové řešení, které bude tzv. modulární, tedy bude jej možné použít i jako tower. Procházel jsem tedy ceníky několika obchodů a zkoumal nabídky v tomto segmentu. Poměrně mě překvapilo, kolik podivných case této konstrukce je možné koupit. Podivných myslím především z pohledu designu nebo barevného provedení. Hlavně takové kousky, které nabízí společnost Eurocase mě dostaly.

Kolotoč od Eurocase - model MICRO 913.
Jelikož jsem chtěl ale něco decentního a vlastně i tak trochu elegantního, hledal jsem dál. Napadl mě např. SilverStone se svou řadou Grandia, ale ta je bohužel uzpůsobena spíše jako HTPC tedy jako desktop a onou „modularitou“ nedisponuje. No a nakonec mě to napadlo, co takhle CoolerMaster. Výrobce s takovým obrovským sortimentem různých case, že by neměl nějakou pěknou obojživelníci?

SilverStone Grandia GD-04 - elegán za rozumnou cenu.
A samozřejmě že ano, a to dokonce ve velmi oblíbené řadě Elite, která nabízí rozumnou kvalitu a velmi zajímavou cenu. Dnešní testovaný kus je tedy jednou z mnoha case, které se mohou pyšnit sériovým označením Elite, doplněným ještě o číslovku 360. Co toto číslo znamená, nemám vůbec ponětí, ale hlavní je, že mám case, která splňuje všechny požadavky, tedy alespoň na první pohled, zdali je to pravda, to zjistíme v dnešním testu.

Série Elite od CoolerMaster - je z čeho vybírat!
Co se týká série Elite, tak z té jsem měl vždy takové různorodé pocity. Když jsem poprvé dostal do ruky case této řady (mimochodem byla to jedna z nejoblíbenějších – Elite 330), spíše mě zklamala, protože jsem měl CoolerMaster zažitý, jako výrobce velmi kvalitních počítačových skříní, ale když to teď zpětně porovnám s konkurencí ve stejné cenové hladině, tak mi vychází CoolerMaster na poměrně dobré úrovni.

Dnes testovaný model - Elite 360.
Navíc i nové modely řady Elite se poměrně dost zlepšovaly, za to mluví např. nedávno testovaná verze 430. A jaký mám pocit z 360? Řadil bych jí asi někde mezi ty dva zmiňované modely. 360 je ale tak trošku jiná, má jinou koncepci a vnitřní rozložení, takže zatím těžko soudit, jaká je doopravdy.