PCTuning Článek

Corsair Carbide Air 540 – luxusní kostka s výborným airflow

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
5. 12. 2013 02:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Air? 2. Čelní panel 3. Horní panel a spodní strana 4. Bočnice a zadní panel
5. Dvě komory 6. Airflow 7. Závěrečné zhodnocení

Již je to nějaký ten pátek, kdy výrobci vymýšleli všemožně alternativní tvary počítačových skříní, které by oslovily zákazníky a zaujaly je nejenom designem, ale i samotnou konstrukcí. Specialistou na novinky v tomto směru bylo především LianLi. Dnes si otestujeme další unikát – výborně zpracovanou kostku od Corsairu.

Reklama
Reklama

Airflow bude zrovna u této case poměrně zásadní věcí. Výrobce si ono rozložení pojmenoval jako Direct Airflow, nicméně v podstatě jde o maximalizaci přímého ofukování komponent. Odstraněn byl tedy každý zbytečný koš na disky, či podobná věc, kterou známe z běžných case, a ventilátory tak všechnu svojí energii tlačí na základní desku a přidružené komponenty. Výsledkem jsou až extrémně nízké teploty, případně poměrně jednoduchá možnost vyladění kompromisu mezi tichým a účinným chlazením.

Hlavní dvojice intake ventilátoru funguje v přední části a outtake v počtu jednoho ventilátoru v zadní. Tím je vlastně zachováno standardní airflow, i když je trochu narušeno horní perforací. Díky odstranění všech překážek je však účinnost opravdu výrazně vyšší. PSU funguje samostatně v druhé části case. Kritizovat tak lze snad jen velmi omezené chlazení pravé menší „technické“ části. Jak již bylo řečeno několikrát, díky konstrukci a také uspořádání je tato case opravdu velmi vhodná pro použití s vodním chlazením.

Testy

Samozřejmě abych potvrdil předchozí tvrzení, že chlazení je opravdu velmi účinné, bylo třeba provést teplotní testy. Testy probíhaly na standardní testovací sestavě s mATX deskou. Grafická karta měla kolem sebe opravdu dostatečný prostor a nebyla nijak utlačována. Díky absenci jakýchkoli regulátorů běžely ventilátory naplno, takže výsledek je při mírně zvýšené hlučnosti. Nutno však poznamenat, že ventilátory dodávané výrobcem nejsou nijak extrémně hlučné a nepovažuji za nutné je měnit, i když patříte mezi náročnější uživatele.

Následuje graf srovnávající Carbide Air s konkurencí, i když v podobě běžných middle-tower či full-tower skříní. Je tedy patrné, že v této konkurenci exceluje, nicméně to je poměrně logický fakt, který z netradičního pojetí přímo vychází.

A nakonec ještě konkrétní teploty včetně následného grafického znázornění:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning