PCTuning Článek

Corsair Carbide Air 540 – luxusní kostka s výborným airflow

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
5. 12. 2013 02:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Air? 2. Čelní panel 3. Horní panel a spodní strana 4. Bočnice a zadní panel
5. Dvě komory 6. Airflow 7. Závěrečné zhodnocení

Již je to nějaký ten pátek, kdy výrobci vymýšleli všemožně alternativní tvary počítačových skříní, které by oslovily zákazníky a zaujaly je nejenom designem, ale i samotnou konstrukcí. Specialistou na novinky v tomto směru bylo především LianLi. Dnes si otestujeme další unikát – výborně zpracovanou kostku od Corsairu.

Reklama
Reklama

Horní část velmi přesně kopíruje část přední. V podstatě jde o stejně navazující ventilační panel, který slouží k případnému rozšíření. Tento panel ocení především potenciální stavebníci vodního chlazení, jelikož zde se bude výměník vyjímat velmi dobře. Trochu omezující mohou však být rozměry, jelikož se do tohoto prostoru vejdou maximálně dva ventilátory, a to ať velikosti 120, tak 140mm.

Pokud ale pro vodní chlazení využijete i přední pozice, lze case osadit i dvěma výměníky 240+360. V kombinaci s horním panelem je ve výsledku perfektně vidět design skříně. Jednoduché čisté linie bez zbytečných prolisů. Pouze se sraženou hranou v přední i horní části. Potěší celková pevnost konstrukce, a to dokonce i ve chvíli, kdy dojde k odejmutí některé části, například bočnice.

Pokud case převalíme naopak zase na druhou stranu, tedy tak, aby se naskytl pohled na spodní část, určitě potěší přítomnost kvalitních gumových podložek, které zajišťují izolaci proti přenosu vibrací.

Co však může působit poměrně zvláštně, je čtveřice otvorů v místě uložení pevných disků. Výrobce tyto otvory připravil pro přirozený přísun vzduchu k diskům. O tah se postará buď podtlak uvnitř skříně, nebo případně výkon některého z chladičů. Samozřejmě se ale nebude jednat o extrémně výrazné airflow.

Nelze přehlédnout specifický tvar prolisování této plochy, která evidentně značí možnost upevnit zde prachový filtr. Ten však v balení není. Nevím, jestli jde o vadu kusu, či má zákazník možnost dokoupit si jej v rámci příslušenství, každopádně bych zrovna na spodní straně filtr určitě ocenil.

Každopádně si myslím, že v této cenové relaci by už takový filtr neměl chybět ani v základní výbavě.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning