PCTuning Článek

Corsair Carbide Air 540 – luxusní kostka s výborným airflow

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
5. 12. 2013 02:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Air? 2. Čelní panel 3. Horní panel a spodní strana 4. Bočnice a zadní panel
5. Dvě komory 6. Airflow 7. Závěrečné zhodnocení

Již je to nějaký ten pátek, kdy výrobci vymýšleli všemožně alternativní tvary počítačových skříní, které by oslovily zákazníky a zaujaly je nejenom designem, ale i samotnou konstrukcí. Specialistou na novinky v tomto směru bylo především LianLi. Dnes si otestujeme další unikát – výborně zpracovanou kostku od Corsairu.

Reklama
Reklama

A jsme v samotném závěru. Co říci? Rozhodně mě tento model značky Corsair určitým způsobem zaujal. Jde o netradiční pojetí dostupné case, která navíc slibuje nadstandardní komfort i pro ty nejvýkonnější komponenty, což dnes také nemusí být úplně pravidlem. Case k tomu i velmi slušivě vypadá, což se počítá.

Určitý vliv na výběr tohoto modelu bude mít v řadě případů jistě cena. Ta je ale dle mého názoru zatím nastavena na rozumné hranici, jelikož case není vůbec špatně vybavená a navíc samotná její konstrukce je nadstandardní. A jistě se musí počítat i s příplatkem za originalitu. Cenovka těsně převyšující tři tisíce korun je tedy dobrá. Navíc jsou i obchody, kde lze pořídit i těsně pod třítisícovou hranicí.

Co určitě musí každý zohlednit při výběru, jsou rozměry. Case rozhodně nezapadne do každého pracovního stolu. Potřebuje výrazněji více místa a to jak pod, tak i na stole. Berte tedy v potaz především šířku. Díky tomu se ale odmění vysokým chladícím výkonem a také prostorností, či podporou vodního chlazení.

Právě u nadšenců, které své komponenty chladí vodou, bude mít takovýto model bezpochyby zastání. Ideální rozložení s oddělenou částí pro „nevzhledné“ komponenty, jako je čerpadlo, dostatek místa pro výměník či dva a taktéž pro vedení hadic. Rozhodně tedy vhodná case i pro různé experimenty.

Design je věcí individuální, nicméně lze tvrdit, že je poměrně decentní a velmi futuristický. Ostatně to zrovna Corsair umí moc dobře. Většina case této značky se totiž obdobně funkcionálním designem vyznačuje. A v dnešní době je to pochopitelné, jelikož jde o žádaný vzhled. Že by se nenašlo žádné negativu? To tvrdit rozhodně nelze. Negativ je zde několik. Za nejvýraznější považuji například chybějící spodní filtr proti prachu, či nepříliš velký počet diskových 3,5“ pozic. 


Bezpochyby lze ale tvrdit, že klady rozhodně převyšují negativa, takže case lze bez zdlouhavějšího přemýšlení doporučit. Pokud hledáte netradiční case, či jen požadujete maximum s ohledem na výkonné komponenty, bude model Carbide Air tou správnou volbou. A podotýkám, že je možné jej pořídit i ve slušivé stříbrné barvě, které vypadá možná ještě lépe než černá.

Graf ceny produktu Corsair Carbide AIR 540 poskytuje server Heureka.cz

Za zapůjčení děkujeme výrobci

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning