Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU
Článek Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Z. Obermaier

Z. Obermaier

16. 9. 2020 03:00 13

Seznam kapitol

1. Corsair iCUE H150i Elite Capellix 2. Specifikace a balení AIO Corsair H150i 3. Corsair H150i v obrazech (Galerie) 4. Testovací sestava a metodika
5. Software iCUE 6. Výsledky měření na Ryzen 9 3900XT 7. Závěr – Hodnocení

Dnes vám ukáži nejlepší AiO vodní chladič, jaký jsem kdy testoval. Podobný vzhled a 360mm radiátor nabízejí všichni, kvalitní ventilátory také nejsou výjimkou, kouzlo tkví v ovládacím softwaru Corsair iCUE. Ten je naprosto boží a nabízí nevídané možnosti. Kit navíc uchladí i přetaktovaný Core i9-9900K zcela tiše.

Reklama
Reklama

Corsair iCUE H150i Elite Capellix

Corsair prodává hotové AiO kity vodního chlazení víc než patnáct let. Jde o průkopníka vodního AiO chlazení. Podívejte se jen tak ze zajímavosti na náš test AiO Corsair Nautilus 500 (odkaz) z roku 2006. Jde o takového předchůdce současných AiO setů a i zpracování bylo hodně amatérské. Corsair byl pak jeden z prvních, který začal nabízet už klasické AiO pod svou značkou. Nikdy je ale nevyráběl sám, jako většina OEM prodejců. Celá desetiletí je pro Corsair dělá CoolIt a Asetek. Až někdy do roku 2013 byly AiO spíše na okraji zájmu, od té doby se ale staly součástí mnoha počítačů.

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Nový chladič přináší mnoho novinek, i když se může zdát, že AiO nemůže už žádné zásadní vylepšení nabídnout. Řeknete si radiátor a ventilátory známe, lepší může být pumpa a možná RGB osvětlení. Je pravda, že 360mm radiátor, dobré zpracování a výkon nabízí dnes spousta výrobců. Také tichý chod a barvičky RGB. Corsair ale vsadil na další vylepšení stávající špičky. V mnoha recenzích byl chladič Corsair iCUE H150i RGB PRO a PRO XT vyhlášen AiO produktem roku 2019. A myslím, že oprávněně. Já ho netestoval, otestuji až jeho současného nástupce. iCUE H150i Elite Cappelix.

Základ chladiče je stejný jako u zmíněných modelů iCUE H150i, radiátor je stejný i celková stavba chladiče. První novinkou jsou jiné ventilátory, ty staré byly nahrazeny výkonnějšími a tiššími. Jde o model ML RGB s magnetickou levitací a diodami Capellix LED. Také mají vyšší maximální otáčky. Nová je také pumpa, je větší a výkonnější. Zároveň má být také tišší. I ta je samozřejmě vybavena diodami Capellix LED. Nový je pak celý systém řízení a monitoringu chladiče. Na současných chladičích Corsair (a také jiných) se vše připojuje do pumpy. Je na ní konektor pro napájení, sledování otáček desky, připojení ventilátorů a také USB pro komunikaci s počítačem a aplikací iCUE. Tentokrát je vše jinak.

Srovnání velikosti 64 SIMD RGB LED a 132 Capellix LED
Srovnání velikosti 64 SIMD RGB LED a 132 Capellix LED

K AiO setu dostanete speciální kontrolér. Ten připojíte na SATA napájení a k USB portu počítače. Teprve do něj pak připojujeme ventilátory a pomocí speciálního kabelu ho také spojíme s pumpou. Tato krabička se stará poté o vše. Umí monitorovat otáčky a teplotu vody. Také samozřejmě ovládá osvětleí RGB a dokáže řídit otáčky ventilátorů a průtok pumpou. Tento koncept není nový, podobně to má řešené Cooler Master, ale Corsair to dotáhl k dokonalosti softwarem.

Corsair iCUE H150i Elite Capellix – Luxusní AiO pro CPU

Předpokládám, že nový systém zapojení a ovládání přes iCUE kontrolér nabídne časem Corsair u všech AiO chladičů s LED diodami Capellix. V tuto chvíli je řada iCUE Elite Capellix jediná. Běžné chladiče s normálními RGB LED určitě kontrolér nepotřebují, na trhu jich má Corsair v této výkonnostní třídě několik. Pokud si ale chcete za unikátní RGB Capellix efekty připlatit, je zde právě tato novinka. Pro ne-RGB výkonné chlazení lze sáhnout do krapet levnějších vod. I když česká cena ještě oficiálně nikde není vidět, měl by iCUE H150i Elite Capellix stát kolem 5000 korun s daní. Je to o tisíc korun víc, než stojí základní verze PRO XT.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning