Cyberpunk 2077: DLSS 2.x, ray tracing a výkon
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek Cyberpunk 2077: DLSS 2.x, ray tracing a výkon

Cyberpunk 2077: DLSS 2.x, ray tracing a výkon | Kapitola 6

Adam Vágner

Adam Vágner

24. 12. 2020 03:00 34

Seznam kapitol

1. Cyberpunk 2077: Crysis roku 2020 2. Předvolby nastavení detailů a výkon 3. Předvolby nastavení detailů a kvalita obrazu 4. Doporučená nastavení Nvidie (a RTX 3090 v praxi) 5. Když ani RTX 3090 na nativní 4K nestačí
6. DLSS: hojivá náplast na vysoké nároky 7. Ray Tracing, odrazy 8. Ray Tracing – stíny a osvětlení 9. Namísto závěru

Brutální nároky Cyberpunku desklasovaly starší konzole a také na PC může většina hráčů na hraní na maximálních detailech zapomenout. Podíváme se na dvě technologie, o nichž se u Cyberpunku mluví nejvíc – na ray tracing a hlavně na DLSS, bez nějž by se Cyberpunk na vysokých detailech ve 4K na současných grafikách nedal hrát.

Reklama
Reklama

DLSS: hojivá náplast na vysoké nároky

Z minulé sady testů jsem vzal nejnáročnější rozlišení 4K a projel jednotlivá nastavení se všemi úrovněmi DLSS.

Na nastavení Ultra stačí na pohodových šedesát snímků za sekundu i DLSS v nejvyšší kvalitě, která většinou vypadá lépe než nativní rozlišení. Jeho vedlejším efektem je totiž i filtrování rušívých jevů, jako je problikávání pixelů nebo moaré na pravidelných vzorech.

S ray tracingem na středních detailech pak na RTX 3090 budete potřebova minimálně režim DLSS vyvážený, ale spíše režim performance. A DLSS v režimu performance je vysloveně nutností s ray tracingem na (téměř) maximálních detailech.

Cyberpunk 2077: DLSS 2.x, ray tracing a výkon
i Zdroj: Pctuning

Demonstrovat DLSS na statickém snímku nemá moc smysl. Video je lepší, ale běžně používané metody online distribuce videa nejsou ideální, když chcete lovit rozdíly na úrovni pixelů a v podstatě porovnávat jejich kontrast – agresivní ztrátová komprese videa s nízkým bitratem ze všeho udělá jeden flek s vyžehlenými detaily.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning